Tomasz Budzyński czyta książkę o historii punka!


Radio Poznań i Wydawnictwo Czarne prezentują w audycji „Tytuł tygodnia” fragmenty książki Legsa McNeila (założyciela pisma „Punk”) oraz Gillian McCain „Please Kill Me. Punkowa historia punka”. Codziennie po godzinie czternastej wybrane przez Jacka Kosiaka fragmenty książki czyta i komentuje Tomasz Budzyński.


„Please kill me. Punkowa historia punka” stanowi najpełniejszy zapis historii narodzin i upadku jednego z najradykalniejszych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki, sztuki i filmu. To również doskonała podróż do narkotycznego Nowego Jorku lat 60. i 70., gdzie poezja mieszała się z papierosowym dymem, a gitarowe sprzężenia wibrowały w zagubionych duszach „pustej generacji” (źródło: www.czarne.com ).
Tomasz Budzyński to lider zespołów Armia, 2Tm2,3, Budzy i Trupia Czaszka oraz Siekiera. Nagrał także solowe płyty „Taniec szkieletów” (2002), „Luna” (2008) i „Osobliwości” (2011). Od października 2016 roku w każdy poniedziałek od godziny dwudziestej do dwudziestej drugiej prowadzi audycję „Melodramat – magazyn muzyki nieobecnej” w Radiu Poznań.

Dodaj komentarz