Tomasz Boczek nowym zawodnikiem Warty Poznań


Warta Poznań dokonała pierwszego wzmocnienia przed nowym sezonem. Na zasadzie wolnego transferu do klubu trafia środkowy obrońca Tomasz Boczek. 29-letni zawodnik podpisał kontrakt z „Zielonymi” na 2 lata. Nowy defensor w przeszłości zebrał już doświadczenie na pierwszoligowych boiskach, m.in. ostatnio w Chojniczance Chojnice czy GKS-ie Tychy.

Tomasz Boczek jest wychowankiem AKS Mikołów. Po dobrych występach w miejscowej drużynie przeniósł się do Gwarka Zabrze. Kolejno w karierze grał w Orle Babienica/Psary, BKS Stali Bielsko-Biała i Nadwiślanie Gór. W ostatnim wymienionym zespole zaliczył najlepszy okres w karierze. Grając na pozycji stopera, stał się jednym z najbardziej skutecznych zawodników drużyny. Zdobył bowiem aż 7 bramek.

W Nadwiślanej Górze precyzyjnie przyjrzeli się mu skauci GKS-u Tychy, w którym ostatecznie spędził 2 sezony – 2015/16 i 16/17. W poprzednich rozgrywkach grał w barwach Chojniczanki Chojnice, dla której rozegrał 49 spotkań i strzelił 6 goli w I lidze. Pomimo ważności kontraktu przez jeszcze jeden rok, rozwiązał go za porozumieniem stron. Wielką chęć pozyskania Boczka zgłosiła wobec tego Warta Poznań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz