Koncerty Grzeszczak i Mezo w Zaniemyślu (ZDJĘCIA)


Ponad 12 tysięcy osób zgromadził wieczorny koncert Mezo i Sylwii Grzeszczak, który zwieńczył w sobotę XXXIX Zaniemyskie Bitwy Morskie w amfiteatrze nad Jeziorem Raczyńskim. Koncert poprzedziły zawody wędkarskie, „walki okrętów”, festyn i występ gwiazdy disco polo Camasutry. Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia autorstwa Rogera Gorączniaka.

39. Zaniemyskie Bitwy Morskie o herb Gminy Zaniemyśl / fot. Tomasz Woźniak

39. Zaniemyskie Bitwy Morskie o herb Gminy Zaniemyśl / fot. Tomasz Woźniak

Impreza organizowana jest dla podtrzymania tradycji historycznej sięgającej roku 1819, kiedy to hrabia Edward Raczyński organizował na jeziorze „bitwy wodą i na wodzie”, walki okrętów – wystrzałów armatnich połączone z całonocnymi zabawami. – Celem imprezy jest integracja społeczeństwa, przybliżenie postaci świata artystycznego, sportu i rozrywki. Impreza uzyskała wysoką rangę i prestiż, dowodem jest rok rocznie wysoka liczba gości odwiedzających Zaniemyśl w dniu imprezy oraz pozytywne opinie w mediach i współpraca firm sponsorujących – mówi Anna Nowak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaniemyślu.

W tym roku impreza „Zaniemyskie Bitwy Morskie” odbyła się po raz 29. i wystartowała w sobotę o 5 rano. Najlepsi wędkarze z regionu rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Zaniemyśl. Następnie nad Jeziorem Raczyńskiego odbył się festyn, a jednym z głównych punktów były 39. Zaniemyskie Bitwy Morskie o herb Gminy Zaniemyśl. Publiczność zmagania stateczków podziwiała z plaży głównej, a bitwę przygotował Uczniowski Klub Żeglarski Środa, który od sześciu lat promuje żeglarstwo w Środzie.

Dom szwajcarski i armata na Wyspie Edwarda / fot. Tomasz Woźniak.

Dom szwajcarski i armata na Wyspie Edwarda / fot. Tomasz Woźniak.

Warto zaznaczyć, że tłumy turystów wybrały się tego dnia na słynną Wyspę Edwarda. Przypomnijmy, że Hrabia w latach 1817-1819 wybudował na niej modrzewiowy dom szwajcarski. Florę wyspy stanowi ok. 60 dębów, z których 17 uznano za pomniki przyrody. Na tejże wyspie niestety w 1845 roku popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę z armaty.

Zespół disco polo Camasutra / fot. Roger Gorączniak.

Zespół disco polo Camasutra / fot. Roger Gorączniak.

Po południu na zaniemyskiej scenie miały się rozpocząć koncerty, ale z powodu poważnej awarii energetycznej, na którą nie mieli wpływu organizatorzy, pierwszy koncert odbył się dopiero po godzinie 20:00. Na scenie pojawił się zespół disco polo Camasutra, który rozgrzał publiczność i wprowadził w pozytywny nastrój przed występami Mezo i Sylwii Grzeszczak. Gwiazdy wieczoru przyciągnęły ponad 12 tysięcy osób, która znakomicie bawiły się do późnych godzin wieczornych przy takich hitach jak m.in.: „Sacrum”, „Ważne”, „Kryzys”, „Co z nami będzie?”, „Mijamy się”, ,,Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości” czy ,,Tamta dziewczyna”.

Koncert Mezo / fot. Roger Gorączniak.

Koncert Mezo / fot. Roger Gorączniak.

Koncert Sylwii Grzeszczak / fot. Roger Gorączniak.

Koncert Sylwii Grzeszczak / fot. Roger Gorączniak.

Chwilę przed północą można było zobaczyć ciekawy stylizowany pokaz pirotechniczny, z którego słyną Zaniemyskie Bitwy Morskie. Fajerwerki odpalane z pomostów i zza jeziora dały kolorowe i głośne widowisko, jedno z najładniejszych w Wielkopolsce tego lata.

Tomasz Woźniak, fot. Roger Gorączniak

Dodaj komentarz