The Color Run by Skittles znów pokoloruje Poznań!


Pokryci kolorowym proszkiem biegacze, tłumy młodych ludzi, rozbiegane rodziny i ścieżki wokół Malty pokryte wszystkimi kolorami tęczy – tak 20 maja wyglądać będzie Poznań. Miasto będzie drugim punktem na tegorocznej trasie The Color Run by Skittles. Bieg znany też jako „najszczęśliwsze 5km na świecie” zagości w Poznaniu już po raz trzeci. Na wydarzenie zarejestrować się można na stronie www.thecolorrun.pl.

Po udanych edycjach The Color Run w 2015 i 2016 roku, „najszczęśliwsze 5km na świecie” wraca do Poznania. W tym roku Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania. Miasto, będące Partnerem Strategicznym Biegu, już po raz trzeci wpisuje się na listę ponad 300 lokalizacji na całym świecie, które uczestniczą w wyjątkowym globalnym cyklu, jakim jest The Color Run.

The Color Run już od pierwszej edycji zdobyło serca Polaków. W dotychczasowych biegach w naszym kraju udział wzięło już łącznie 35 tysięcy osób, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska, prezenter Radia ESKA Krzysztof „Jankes” Jankowski, oraz Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance – po prostu tańcz!”, aktualnie członek jury tego programu.

Impreza zawdzięcza swoje powodzenie niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi co kilometr obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki The Color Run. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ są zrobione na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Cechą, która odróżnia The Color Run od zwykłych biegów ulicznych, jest również to, że nie obowiązuje tutaj pomiar czasu, a w imprezie udział mogą wziąć całe rodziny, również z małymi dziećmi – maluchy do 10 roku życia biegną za darmo.

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Dream Tour by Skittles”. Na uczestników biegu – oprócz kolorowego proszku – czekać będzie specjalna strefa z pianą, która pozwoli na jeszcze większą dawkę biegowego szaleństwa. Swoje cukierkowe i kolorowe niespodzianki przygotował także sponsor tytularny całego cyklu – Skittles. „To był dla nas praktycznie naturalny wybór. Skittles to marka, która kojarzy się ze wszystkimi kolorami tęczy, z eksplozją radości i pozytywnym nastawieniem. Właśnie taki jest nasz bieg – nikt się tu nie ściga, a uczestnicy imprezy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany” – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu.

Po najszczęśliwszych 5km na świecie, na mecie uczestnicy spodziewać się mogą wielu atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwalu z energetyczną muzyką i całej masy animacji.

O The Color Run:

The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych określanych jako „najszczęśliwsze 5km na świecie”. To unikalny, kolorowy bieg, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Jego głównym celem jest zachęcenie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. Dlatego motto Biegu to “Bądź szczęśliwy, bądź zdrowy, bądź sobą”.

Pierwsze wydarzenie The Color Run miało miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie bieg jest organizowany w ponad 300 lokalizacjach w 40 państwach. W 2017 roku The Color Run by Skittles gościć będzie w czterech polskich miastach – 29 kwietnia w Dąbrowie Górniczej, 20 maja w Poznaniu, 25 czerwca w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają, że we wrześniu na mapie Biegu pojawi się jeszcze czwarte miasto.

Fot. Dariusz Skorupiński

Dodaj komentarz