Tęczowe życzenia w Poznaniu (GALERIA)


„Tęczowych Świąt!” – pod taką nazwą nazwą odbyła się świąteczna akcja poznańskiego stowarzyszenia Grupa Stonewall. W niedzielne popołudnie członkowie i członkinie grupy rozdawali mieszkańcom specjalnie oznakowane pierniki. 

Tęczowe życzenia 4

– Jako stowarzyszenie staramy się wychodzić do ludzi tak często, jak tylko się da. Nic nie zwalcza homofobii skuteczniej, niż bezpośredni kontakt z gejem czy lesbijką. – tłumaczy pomysł na akcję Arek Kluk, prezes Grupy Stonewall. – Większość ludzi zakłada, że mijane na ulicy osoby na pewno są heteroseksualne. Nie zdają sobie sprawy z tego, że codziennie mają do czynienia z osobami LGBT+, nawet o tym nie wiedząc. Chcieliśmy uświadomić to poznaniakom, i przy okazji życzyć im wesołych świąt. Boże Narododzenie to przecież idealny czas na takie gesty. – dodaje Arek Kluk z Grupy Stonewall.
Pierniki rozdawano na ulicy Półwiejskiej, w okolicach Starego Browaru. W dwie godziny udało się poczęstować aż tysiąc osób. Jak zapewnia Grupa Stonewall, gest spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców miasta.
– Szczególnie miło zaskoczone były starsze panie. Z ich strony spotkało nas najwięcej ciepłych słów – mówi Arek Kluk.
Grupa Stonewall to stowarzyszenie działające na rzecz równouprawnienia osób LGBT+, gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transeksualnych i innych. W tym roku grupa zadebiutowała jako organizator poznańskiego Marszu Równości, który po raz pierwszy odbył się w ramach nowego wydarzenia – Poznań Pride Week. W tej chwili stowarzyszenie pracuje nad koncepcją drugiej edycji imprezy.
– Zależy nam na tym, aby Poznań Pride Week 2016 przyćmił swojego poprzednika i mamy już mnóstwo pomysłów jak to osiągnąć. Naprawdę, jest na co czekać! – zapowiada Arek Kluk z Grupy Stonewall.
Poznań Pride Week 2016 rozpocznie się we wrześniu przyszłego roku.

1 komentarz

  1. polskie zoo pisze:

    „– Jako stowarzyszenie staramy się wychodzić do ludzi tak często, jak tylko się da.”
    A do owieczek i kóz?

Dodaj komentarz