Teatr #NAWOLNYM


Miasto Poznań drugi rok z rzędu zaprasza latem mieszkańców do udziału w  wydarzeniach kulturalnych na Wolnym Dziedzińcu. Między 17 a 26 sierpnia dominował będzie tu teatr. Na dziedzińcu zaprezentowanych zostanie łącznie 13 przedstawień.

Program teatralny zainauguruje 17 sierpnia  przedstawienie „Kolacja dla głupca” (17 sierpnia, godz. 20) Wrocławskiego Teatru Komedia, gdzie w roli tytułowej wystąpi Mirosław Kropielnicki. Z kolei 18 sierpnia o godz. 21 kameralny spektakl „Kafka/Schulz: objawienia i herezje”, nawiązujący estetyką do twórczości wybitnych pisarzy XX wieku,  zaprezentuje Teatr Wielki w Poznaniu.

Otrzymaliśmy dla Czytelników po jednym dwuosobowym zaproszeniu na oba te przedstawienia: „Kolację dla głupca” i „Kafka/Schulz: Objawienia i herezje”. Osoby, które wygrają mogą je odebrać przy wejściu głównym na Dziedziniec przed przedstawieniem.

Konkurs na „Kolację dla głupca” trwał do 17 sierpnia do godz. 11. Laureatkę poinformowaliśmy mailowo.

Konkurs na spektakl „Kafka/Schulz: Objawienia i herezje”  trwał do 18 sierpnia do godz. 11. Laureata poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Na Wolny powróci Och-Teatr, którego spektakle poznaniacy mogli oglądać na dziedzińcu ubiegłego lata. Tym razem pokaże monolog „One Mąż Show” znanego i lubianego Szymona Majewskiego, który na przykładzie swojego małżeństwa opowie o kłopotach i radościach współczesnego związku, relacji kobieta-mężczyzna, mąż-żona.

Powróci także Krystyna Janda, którą zobaczymy w spektaklu muzycznym „Piosenki z Teatru”. Nie zabraknie przebojów takich jak: „Wariatka” czy „Na zakręcie” ze słowami Agnieszki Osieckiej. Więcej piosenek z tekstami poetki usłyszymy w recitalu Julii Rybakowskiej „Osiecka. Byle nie o miłości” przygotowanym przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Utworów Leonarda Cohena w wykonaniu Renaty Przemyk będzie można natomiast posłuchać w spektaklu Teatru Starego z Lublina „Boogie Street”. Do stolicy Wielkopolski zawita też Teatr Kamienica z przedstawieniem „Kolacja na cztery ręce”, w którym do stołu, a właściwie do fortepianu zasiądzie dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku – Jerzy Fryderyk Haendel i Jan Sebastian Bach. Widzowie obejrzą także komedię „Mayday” Teatru Muzycznego w Poznaniu i spektakl „Żniwa” Polskiego Teatru Tańca.

– Druga edycja festiwalu Teatr na Wolnym zapowiada się fantastycznie. Bardzo się cieszę, że w tym roku widzowie zobaczą również poznańskie teatry, w tym oczywiście Teatr Muzyczny w Poznaniu. To będzie prawdziwa uczta teatralna, której nie można przegapić – zapewnia Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, który odpowiada za program teatralny #NAWOLNYM.

Wydarzeniem zamykającym projekt Na Wolnym będzie potańcówka, która odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 22.00. Wcześniej tego dnia, o 16.00, poznaniacy będą mogli podziwiać efekty warsztatów tanecznych „Dancing Fairplayce Poznań” organizowanych przez Ewę Wycichowską.

Dodaj komentarz