Tarnowskie Lwy wręczone (ZDJĘCIA)


– Rok 2018 miał najważniejszą datę – 21 października. Tego dnia odbyły się wybory samorządowe, które są świętem demokracji – mówił wójt Tadeusz Czajka. – W naszej gminie zostało ono uczczone w sposób szczególny, bo rekordową 67-procentową frekwencją. Mam wielki zaszczyt, że ¾ głosów oddano na mnie. To ogromne wyróżnienie i docenienie mojej pracy. Deklaruję, że ten ładunek wykorzystam w dalszej mojej pracy dla rozwoju gminy. Miniony rok był dla gminy dobry– rozwojowy.

Mieszkańcy odnosili sukcesy m.in. w sporcie, np. Julita Jagodzińska została mistrzynią Europy juniorów i młodzieżowców w sprincie drużynowym w kolarstwie torowym, a drużyna Alfa-Vector po raz drugi z rzędu zdobyła mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Zorganizowano spektakularne wydarzenia kulturalne, m.in. Polish American Music Show – wyjątkowy koncert w skali kraju. Jeśli chodzi o inwestycje, to dominowały te związane z rekreacją (ścieżki rowerowe, place zabaw itd.). Wybudowano poza tym drogę z Lusowa do Tarnowa Podgórnego. Podjęto działania w celu poprawy jakości powietrza. Powstało 18 mieszkań z dojściem do własności. Zakończono także rewitalizację pałacu w Jankowicach.

W 2019 roku najwięcej pieniędzy, bo aż 110 milionów zł przeznaczone zostanie na oświatę, m.in. rozbudowę Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie, budowę Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.

– Dbamy o zdrowie mieszkańców – kontynuował wójt. – W tym roku będzie nowy pakiet antysmogowy i program in vitro. To działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

– Jak słyszę o tylu sukcesach, to powiem jedno zdanie: w powiecie poznańskim bez zmian – zripostował starosta Jan Grabkowski wywołując gromkie brawa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz