Tarnovia Basket wraca na zwycięską ścieżkę

Po porażce w meczu na szczycie w Ostrowie ze Stalą (82:70) koszykarze trzecioligowej Tarnovii Basket w sobotę udali się na kolejny wyjazdowy pojedynek. Tym razem ich przeciwnikiem była drużyna MKS MOS Konin. W starciu z młoda konińską ekipą Tarnovia była faworytem, ale zwycięstwo MKS MOS nad drużyną KKS Kalisz w poprzedniej kolejce sprawiało, że o lekceważeniu rywala nie było mowy. Patronat nad zespołem Tarnovii sprawuje Nasz Głos Poznański.

foto_MKS MOS Konin_Tarnovia Basket 29_11_15

Tarnovia szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie pozwalające gospodarzom na zdobycie pierwszych punktów dopiero w 5 minucie meczu. Przewaga gości utrzymywała się aż do 4 minuty drugiej kwarty. Wtedy to po serii 14-0 MKS MOS wyszedł na prowadzenie w meczu. Riposta Tarnovii była jednak szybka, bowiem zaraz to ta drużyna zanotowała taki sam „run” i znów przejęła kontrolę nad meczem.

Ostatnie 10 minut to strzelecki popis Tarnovii. 29 zdobytych punktów przy tylko 12 gospodarzy zadecydowały o wysokim i pewnym zwycięstwie tarnowskiej drużyny.

Trener Maciej Dudzik występ swoich podopiecznych skomentował słowami: –

Agresywna obrona i wykorzystywanie przewag w ataku były kluczowe w tym meczu. Cieszy fakt, że każdy z grających dołożył cegiełkę do sukcesu. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w poprzednich spotkaniach, szczególnie w ataku, co przełożyło się na końcowy wynik.

W najbliższą sobotę (5 grudnia) Tarnovia Basket rozegra mecz w swojej hali w Tarnowie Podgórnym. W meczu rozpoczynającym się o godz. 17.00 przeciwnikiem Tarnovii będzie Kosz Pleszew.

Jest to pierwszy meczy II rundy 3 Ligi. Na inaugurację sezonu Tarnovia wygrała w Pleszewie po dogrywce 67 do 66. Zapraszamy wszystkich fanów sportu na ten interesująco zapowiadający się pojedynek.

MKS MOS Konin – Tarnovia Basket 64:95 (14:23, 19:23, 19:20, 12:29)

Punkty dla Tarnovii: B. Gubernat 16, K. Rzeczkowski 16, R. Bartkowski 11, A. Niepoń 10, P. Janowski 9, M. Nocek 9, J. Łukomski 8, D. Antczak 9, R. Milczyński 5, M. Kurach 4, Sz. Łyżwa 2.

Dla MKS MOS najwięcej: D. Kotwasiński 15, A. Dziewa 10, A. Grzelak 10.