Tarnovia Basket szuka przełamania


Nadal bez wygranej w II rundzie są tarnowscy koszykarze. Przed nimi ostatnie sześć meczów części zasadniczej sezonu 20/21, a najbliższym rywalem będzie Exact Systems Śląsk Wrocław, z którym Tarnovia zmierzy się w sobotę (godz. 16.00). Transmisja meczu będzie dostępna na kanale Sportlive na Youtube.

W miniony weekend Tarnovia Basket zmierzyła się na wyjeździe z doświadczonym i silnym Koszem Pleszew, który zajmował przed meczem 2. miejsce w tabeli grupy A. Mimo świetnego otwarcia i dwunastopunktowego prowadzenia po 1 kwarcie drużynie z Tarnowa Podgórnego nie udało się wrócić z wygraną. Rywale już w drugiej kwarcie odrobili straty, a decydujący cios zadali na 4 minuty przed końcem meczu, kiedy po serii 8-0 uzyskali dziewięciopunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny zwyciężając 89:81.

Mimo porażki Tarnovia zaprezentowała się lepiej niż w poprzednich meczach II rundy, która jak na razie dla podopiecznych trenera Rafała Urbaniak jest niestety nieudana. Najbliższy rywal, drużyna Exact Systems Śląsk Wrocław, to przeciwieństwo poprzedniego, bowiem skład wrocławian to młodzi zawodnicy z kategorii U19. W rozgrywkach młodzieżowych są czołową drużyną w Polsce, ale w seniorskiej 2 Lidze jak na razie częściej muszą częściej uznawać wyższość przeciwnika i mają aktualnie bilans 5-14, a w swoim ostatnim meczu przegrali 72:85 z Sokołem Międzychód.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz