Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu – kolejna edycja zakończona


Ponad 100 wystawców, tłumy chętnych na zakup mieszkania, setki udzielonych porad przez specjalistów, mnóstwo rabatów dla uczestników – tak można podsumować lutową edycję Targów Mieszkań i Domów. Klienci deweloperów mogli rozwiać na nich wszystkie swoje wątpliwości i zapoznać się z nowymi ofertami inwestorów.

Targi Mieszkań Fot. Dymalski 04

 

13 i 14 lutego hala MTP w Poznaniu po raz pierwszy w tym roku zapełniła się gośćmi targowymi pragnącymi poznać aktualną ofertą mieszkaniową. Weekendowe wydarzenie miało duże znaczenie dla klientów, którzy z powodu zmian w programie MdM poszukiwali wyjaśnienia nowych zasad, możliwości uzyskania kredytu. Duża liczba nowych inwestycji, a także zmiany na rynku nieruchomości sprawiły, że ta edycja Targów Mieszkań i Domów była wyjątkowo udana pod względem frekwencji.

Wyjątkowe oferty mieszkań w granicach miasta

Wśród wystawców w większości można było spotkać deweloperów oferujących mieszkania w zabudowie wielorodzinnej na obszarze miasta.

Targi to wydarzenie, które bardzo pomaga w znalezieniu wymarzonego mieszkania. Odwiedzający mogą skorzystać nie tylko z porad biur sprzedaży ale też zasięgnąć fachowej wiedzy specjalistów czy doradców kredytowych – zaznacza Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EkonBud-Fadom.

Dużą uwagę klientów przykuły oferty mieszkań zlokalizowane w zachodniej części Poznania, głównie dzięki specjalnym zniżkom przygotowanym dla uczestników targów.
– Rozpoczęliśmy sprzedaż kolejnego etapu osiedla Nowe Ogrody i w związku z tym przygotowaliśmy na targi pięcioprocentową zniżkę dla pierwszych 10 mieszkań z III etapu – wyjaśnia Marlena Zapalska ze spółki Proxin Ogrody.

Dobry czas dla podpoznańskich inwestycji

Ta edycja targów przyciągała również klientów preferujących większy komfort, a zarazem dogodny dojazd do centrum Poznania.

Zauważyliśmy wzmożone zainteresowanie inwestycjami położonymi w miejscowościach pod Poznaniem. Ponadto dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalny kupon rabatowy o wysokości 5.000 zł na każdą nieruchomość objaśnia Adam Wędrychowicz ze spółki Linea, która oferuje domy jednorodzinne i szeregowe w Dąbrówce.

– Promowaliśmy głównie dwa nasze projekty – powiedział Jan Ptaszyński z firmy Novum Plus budującej osiedle domów jednorodzinnych i mieszkań Rozalin w Lusówku. – Pierwszy to mieszkania z ogrodem lub tarasem w kameralnej enklawie  znajdującej się na naszym osiedlu  oraz domy jednorodzinne parterowe z garażem o powierzchni całkowitej do 110 mkw.  Oprócz zalet związanych z lokalizacją  infrastrukturą  przekonywująca jest również oferta cenowa. Szczegóły na stronie www.osiedle-rozalin.pl .

Na brak odwiedzających stoisko nie mogli narzekać najbardziej znani poznańscy deweloperzy.

– Na targach zaprezentowaliśmy kolejny etap inwestycji Wilczak 20. Pojawiło się tez wielu klientów, którzy poszukują mieszkania poza Poznaniem. Zyskuje Zalasewo, w którym pnie się w górę Radosna II  tłumaczy Lucyna Jarczyńska z firmy Agrobex.

Stabilność na rynku

Pomimo obaw o mniejszy popyt na rynku nieruchomości w 2016 roku Targi Mieszkań
i Domów udowodniły, że zainteresowanie wciąż jest duże.

Po tak licznych odwiedzinach na stoisku możemy przewidywać, że ten rok będzie równie dobry dla deweloperów jak 2015 – komentuje Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building.

Organizator targów zadbał także, aby czas spędzony z rodziną na targach obfitował w wydarzenia takie jak konkursy z nagrodami, seminaria z fachowcami oraz plac zabaw dla dzieci. Rabaty i niepowtarzalne oferty dla uczestników targów jak zawsze okazały się elementem przyciągającym do stoiska.

Dla naszych klientów stworzyliśmy 5% zniżkę na mieszkania w budynku C,D,E. Warto było zatem odwiedzić targi i wybrać wymarzone lokum – mówi Marek Smogór z Atrium Grunwald.  Wydarzenie było więc idealną okazją nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy, ale i czasu spędzonego na odwiedzaniu biur nieruchomości lub szukaniu inwestycji w Internecie na własną rękę. Deweloperzy zapowiadają równie wysoką frekwencję na kolejnej edycji targów, która odbędzie się we wrześniu.
Izabela Stefaniak

Fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz