Targi HOBBY – z pasji się nie wyrasta


Makieta Poznania zbudowana z klocków LEGO, escape roomy, turnieje gier planszowych, wyścigi samochodów zdalnie sterowanych, wystawa modelarska, a nawet warsztaty szycia i treningi sportowe to atrakcje nadchodzących Targów HOBBY. 15 edycja wydarzenia odbędzie się 16 i 17 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Strefy Gier

Miłośnicy gier analogowych będę mogli wziąć udział w Festiwalu Gier Planszowych GRAnat. Goście będą mogli skorzystać z doskonale zaopatrzonej wypożyczalni i zagrać w kilkaset różnych gier – od tych prostych i szybkich, po dłuższe, wymagające sporo skupienia. Wśród nowości znajdą się tytuły prezentowane na targach Spiel w Essen, które w Polsce będą miały swoją premierę.

W programie zaplanowano także Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich, Games Room dla najmłodszych oraz strefę od Pampera, czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier Planszowych. Uzupełnieniem tej części HOBBY będą stoiska wydawnictw oraz stowarzyszeń gier planszowych jak np. Strefa Go z turniejem od Honte.

Strefa Kultury i Sztuki

Estrada Poznańska, zaprezentuje wystawę plakatów z m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Młodzi dziennikarze z redakcji „Flesz” oraz „Kurier Akademicki”, reprezentujący Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadzą warsztaty medialne z pracy przed kamerą. Będą też zajęcia dla dzieci, czytelnia komiksów i przestrzeń małego inżyniera z warsztatami z programowania, robotyki i elektroniki, a nawet wystawa robotów.

Strefa Wyścigowa

Targi HOBBY od lat przyciągają pasjonatów wyścigów. W tym roku organizatorzy zapraszają na Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Na HOBBY znajdzie się również tor z pojazdami od Team Yokomo. Publiczność będzie mogła też spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdami zdalnie sterowanymi na zawodowych torach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz