Targi Game Arena i 19.PKO Poznań Maraton – ogromne utrudnienia komunikacyjne


W dniach 12-14 października na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich odbywać się będą targi Poznań Game Arena, a w niedzielę, 14 października, startuje 19. PKO Poznań Maraton.  Należy spodziewać się ogromnych utrudnień komunikacyjnych.

W niedzielę 14 października, w związku z biegiem maratońskim i targami PGA, utrudniony będzie ruch samochodów w Poznaniu oraz ruch wokół terenów targowych. Z uwagi na zamknięcia ulic podczas biegu wstrzymywany będzie m.in. dojazd w rejon MTP ulicami: Głogowską (w godz. 9:00-11:00) i Grunwaldzką (6:00-15:00), przejazd ulicami Bukowską i Dąbrowskiego na wysokości ul. Polskiej (ok. godz. 10:00-14:00) oraz dojazd od północy i przez centrum miasta (zamknięcia do godzin południowych).

Zachęca się do korzystania z parkingów na terenie miasta, a następnie do skorzystania z komunikacji miejskiej. Najdogodniejszy dojazd w rejon MTP prowadzić będzie od wschodu ulicami Bolesława Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Następnie można kierować się ulicami Głogowską i Berwińskiego na parking MTP przy ul. Matejki.

Informacja o parkingach buforowych na terenie miasta: https://zdm.poznan.pl/pl/parkingi-buforowe-i-wolne-miejsca

Szczegółowie informacje o możliwościach dojazdu na Poznań Game Arena w dniach 12-13 października: https://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/dojazd_na_pga/

Szczegółowe informacje o możliwościach dojazdu na tereny MTP i rekomendowanych parkingach w dniu 14 października: https://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/dojazd_na_pga_podczas_19-pko_maraton/

W niedzielę poszczególne odcinki trasy maratonu będą zamykane dla ruchu pojazdów w godzinach od 6:30 do 15:30. Ponadto, część ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Roosevelta (w rejonie startu i mety biegu) będzie zamknięta od godz. 6:00. Na powyższym odcinku ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Małopolskiej od soboty od godz. 8:00 do zakończenia maratonu w niedzielę wprowadzone zostaną ograniczenia parkowania – kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów.

Szczegóły trasy maratonu na stronie organizatora: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/

Przejazd w poprzek trasy biegu będzie udostępniany w miarę możliwości na 40 skrzyżowaniach, na których wyznaczono tzw. „śluzy”. Kolejne odcinki trasy będą udostępniane bez ograniczeń po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Wykaz śluz na stronie organizatora: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/sluzy.png

Przydatne mogą być również aplikacje zalecane przez organizatora biegu: Yanosik, Waze oraz TomTom – https://maraton-poznan.move.tomtom.com/. Na tej ostatniej na bieżąco będzie można śledzić, w którym miejscu trasy są aktualnie utrudnienia, informacje o ruchu drogowym na żywo, lokalizację śluz (miejsc gdzie kierowcy mogą przekraczać trasę Maratonu) wraz z ich przepustowością i gdzie trasa będzie otwierana po przebiegnięciu maratończyków.

W niedzielę w godzinach 7:50-16:00 wyłączone będą sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach na trasie biegu: start przy MTP – Grunwaldzka (nawrót na skrzyżowaniu Grunwaldzka/Cmentarna) – Jugosłowiańska – Taczanowskiego – Ściegiennego – Arciszewskiego – Hetmańska – Dolna Wilda – o. Żelazka – Droga Dębińska – Piastowska – Dolna Wilda – Hetmańska – Zamenhofa – Piłsudskiego – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – Baraniaka – Wiankowa – Krańcowa – Warszawska – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – Wolnica – Solna – Nowowiejskiego – al. Wielkopolska – Małopolska – Niestachowska – św. Wawrzyńca – Polska – Bułgarska – Grunwaldzka – meta (teren MTP).
Ponadto na wniosek Policji możliwe są wyłączenia innych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach w rejonie trasy biegu. Również dodatkowe zmiany w organizacji ruchu mogą być wprowadzane na bieżąco przez funkcjonariuszy policji.

Od piątku do niedzieli pod numerem 502 622 438 czynna będzie infolinia, pod którą można będzie uzyskać informacje o zamkniętych ulicach, możliwych objazdach i tymczasowych liniach transportu zbiorowego.

Zmianom ulegną także rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/komunikat-ztm.pdf

Źródło: poznan.pl

1 komentarz

  1. sobota pisze:

    Lepiej, żeby ludzie sobie ogarnęli yanosik, bo znowu będzie wielkie oburzenie, że ludzie coś ze sobą robią poza siedzeniem na kanapie z piwskiem

Dodaj komentarz