Tańszy parking Park&Ride


Od dzisiaj obowiązują nowe zasady korzystania z parkingu typu „Parkuj i Jedź”. Do bezpłatnego parkowania uprawniać będą wszystkie bilety długookresowe w wariantach obejmujących strefę A. Kierowcy, którzy ich nie mają, za postój zapłacą tylko 10 zł, czyli 5 złotych mniej niż dotychczas.

Do bezpłatnego pozostawienia auta na parkingu „Parkuj i Jedź” (Park&Ride) uprawniać będą nie tylko bilety okresowe na sieć, ale również trasowane oraz bilety w Programie Premiowym i zakupione w ramach oferty PEKA Firma, pod warunkiem obejmowania swym zakresem strefy A. Dodatkowo, od 11 czerwca, zmienia się opłata za parkowanie dla osób nieposiadających wymienionych wyżej biletów – teraz będzie wynosić 10 zł.

Celem tworzenia parkingów „Parkuj i Jedź” jest zachęcenie osób dojeżdżających do Poznania samochodami osobowymi do pozostawiania aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską.

Obecnie w Poznaniu funkcjonuje pierwszy z zaplanowanych parkingów P&R. Lokalizacja (w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego) pozwala na sprawną i wygodną przesiadkę na szybki tramwaj. Trwają już prace związane z powstaniem trzech nowych parkingów tego typu: przy rondzie Starołęka, ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała. Obiekty mają powstać do października 2020 roku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz