Szybsza podróż z Czerwonaka do Poznania nawet o połowę


Budowa parkingu Park and Ride, który znacznie ułatwi mieszkańcom Czerwonaka codzienne dojeżdżanie do i z Poznania koleją, właśnie się zaczęła przy przystanku Czerwonak Osiedle. Dzięki funduszom pochodzącym z UE zmniejszy się również zanieczyszczenie powietrza.

Węzeł przesiadkowy zlokalizowany będzie między przystankiem kolejowym Czerwonak Osiedle, a przystankiem autobusowym przy ul. Gdyńskiej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie mieści się spore osiedle Przylesie oraz siedziby istotnych czerwonackich pracodawców. Po zakończeniu budowy parkingu kierowcy będą mogli zostawić samochód tuż przy peronie i łatwo przesiąść się na pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Nie będą musieli tkwić w korkach, które pojawiają się na ulicach Poznania i Czerwonaka w godzinach szczytu komunikacyjnego. Gdy już dojadą na miejsce, nie będą musieli szukać miejsca do zaparkowania samochodu. Pociągi PKM w godzinach szczytu kursują regularnie co 30 minut, więc przy optymalnym zaplanowaniu podróży, jej czas „od drzwi do drzwi” może się skrócić z godziny nawet o połowę.

Na parkingu będzie ponad setka miejsc parkingowych (w tym 10 dla osób z niepełnosprawnością). Swoje pojazdy będą mogli na nim zostawić również rowerzyści – elementem węzła będzie parking Bike and Ride oraz stacja naprawy rowerów. Żeby ułatwić pasażerom planowanie podróży zainstalowana zostanie przy węźle aktualizowana na bieżąco tablica z godzinami przyjazdów i odjazdów pociągów oraz autobusów.

– Parking zaprojektowano z dbałością o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników – podkreśla wójt Czerwonaka Marcin Wojtkowiak. Będzie tam m.in. system monitoringu i ławki. Posadzone zostaną dodatkowe drzewa i krzewy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Stan pisze:

    Jestem bardzo zadowolony z podejścia pana wójta do zadań społecznych .
    Cóż dodać tylko gmina Czerwonak może mieć tak odpowiedzialnego wójta .
    Dziękuję panie wójcie . Zadanie pro społeczne napewno w przyszłości nie pozostanie bez echa .

Dodaj komentarz