Szpital szuka wolontariuszy


Szpital w Puszczykowie zaprasza w każdą drugą sobotę miesiąca wszystkich, którzy zainteresowani są podjęciem współpracy wolontaryjnej na Oddziale Opieki Paliatywno–Hospicyjnej.

 

– Szpital w Puszczykowie, to Wasz szpital, zlokalizowany po sąsiedzku, w pięknej okolicy, tuż obok Wielkopolskiego Parku Narodowego – napisała w zaproszeniu Ewa Wieja, prezes zarządu szpitala. –  Znany jest z opieki znakomitych lekarzy w tym specjalistów kariologów, ortopedów, neurochirurgów, którzy pomogli bardzo wielu pacjentom. Ale w naszym szpitalu jest również miejsce, które łączy specyfikę oddziału szpitalnego z warunkami możliwie najbardziej zbliżonymi do domowych. To ODDZIAŁ OPIEKI PALIATYWNO-HOSPICYJNEJ, w którym nieuleczalnie chorym pacjentom chcemy do końca ich dni zapewnić jak najgodniejsze warunki. Dzięki zaangażowaniu lekarzy, pielęgniarek, a także psychologa, fizjoterapeuty zarówno chorzy jak i ich rodziny mogą przygotować się na najtrudniejszy moment nieuleczalnej choroby. Czy wiedzą Państwo skąd pochodzi nazwa medycyna paliatywna? Pallium, to po łacinie płaszcz! Płaszcz serdeczności, cierpliwości, wyrozumiałości, którym można otoczyć pacjentów i ich rodziny w niezwykle trudnym momencie życia. Niezwykle ważnym ogniwem w tym procesie odchodzenia są wolontariusze. To właśnie oni stosownie do swoich możliwości czasowych wykonują różne prace pomocnicze, a czasem po prostu tylko są. Ich obecność, ich energia ich uśmiech i cierpliwość dla chorego i jego rodziny jest bezcenna!

 

Dodajmy, aby opiekować się chorymi przebywającymi na oddziale nie są wymagane umiejętności medyczne, a szkolenie potrzebne do podjęcia tej szlachetnej pracy jest bezpłatne.  Najbliższe spotkanie odbędzie się sobotę, 10 lutego o godzinie 14.00 w sali wykładowej, w budynku głównym szpitala.

Niezbędnych informacji udzielają:
Ewa Muszyńska – psycholog, koordynator wolontariatu (nr tel. 519 610 787 w poniedziałek i wtorek, godz. 10.00-14.00, w środę godz. 12.00-18.00)
Paulin Tomkiewicz – pielęgniarka oddziałowa (nr tel. 61 89 84 174 , od poniedziałku do piątku godz. 7.00-15.00)
Hanna Janton – sekretariat (nr tel. 61 89 84 171, od poniedziałku do piątku godz. 7.30-13.00)

Dodaj komentarz