Szpital im. Strusia w Poznaniu składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez TVN


Szpital im. Strusia w Poznaniu składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez TVN. Ma to związek z reportażem pt. „Pacjenci szpitala w Poznaniu: W nocy jesteśmy sami. Ludzie umierają”.

Dyrektor szpitala Bartłomiej Gruszka skierował też protest do: Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i zarządu stacji TVN oraz wydawcy programu „Uwaga”.

Dyrektor wystosował również list do pracowników placówki, którym dziękuje za to, że „zachowując wierność przysiędze Hipokratesa, kierując się humanitaryzmem i empatią, traktują swój codzienny wysiłek jako misję niesienia pomocy drugiemu człowiekowi”.

Po reportażu kontrolę w placówce rozpoczęły: NFZ, wojewoda i miasto, któremu szpital podlega. Postępowania wyjaśniające prowadzi też prokuratura.

Czytaj także:

2258 nowych przypadków zakażeń w Wielkopolsce

1 komentarz

  1. Boss pisze:

    Zamiast składać doniesienia do prokuratury to byście się lepiej wzięli za poprawę jakości świadczonych usług medycznych, bo was już poznaniacy nie nazywają szpitalem na Szwajcarskiej tylko… umieralnią na Szwajcarskiej.

Dodaj komentarz