Szkoła w Kobylnicy rozbudowana za 12 mln zł


Niespełna rok trwała rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy. Wykonawcą była firma Skanska, która wygrała przetarg nieograniczony. Koszt, wraz z wyposażeniem, to ok. 12 mln zł z budżetu Swarzędza. Po wybudowaniu nowych szkół w Paczkowie w 2013 roku oraz w 2015 roku w Zalasewie, to kolejna duża inwestycja oświatowa Gminy Swarzędz w ostatnich latach.

W Kobylnicy, obok istniejącego budynku szkoły zbudowany został drugi, o wys. 9,5 m i powierzchni 933 m kw. W nowym, wyposażonym w windę budynku, na parterze i piętrze jest 10 nowych sal dydaktycznych, pracownia komputerowa, świetlica, jadalnia, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz sanitariaty. W piwnicy urządzone zostały szatnie.

Szkoła otrzymała również nową salę gimnastyczną, z boiskiem o wymiarach 28 x 15 m wraz z trybunami, szatniami i salką do gimnastyki korekcyjnej. Dodatkowo urządzono osobne szatnie (a także pomieszczenia dla trenerów) obsługujące uczestników zajęć na boisku zewnętrznym. Obok szkoły zbudowane zostały 52 nowe miejsca parkingowe, a także droga dojazdowa.

Dzięki gminnej inwestycji dzieci z Kobylnicy mogą rozpocząć rok szkolny 2017-2018 w szkole urządzonej według najwyższych standardów.

Dodaj komentarz