Szczepione dzieci łatwiej dostaną się do przedszkola?


Miasto Poznań postanowiło wyjść naprzeciw rodzicom, zaniepokojonym doniesieniami o rosnącej liczbie zachorowań na odrę i inne choroby zakaźne. Chce, by zaszczepione dzieci otrzymywały dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli.

– Zwrócimy się z pisemnym wnioskiem odpowiednio do ministerstwa edukacji oraz ministerstwa polityki społecznej, aby umożliwić dodatkowe preferencje przy naborze do przedszkoli i żłobków dla dzieci, które są szczepione – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Oczywiście nie chcemy ograniczenia dostępu do tych placówek dzieciom, które nie zostały zaszczepione, ale ustalenia kryterium przy rekrutacji do przedszkola lub żłobka pozwalającego na uzyskanie dodatkowych punktów – wyjaśnia.

Dodatkowe punkty będzie można uzyskać na podstawie, przedstawianych przez rodziców, zaświadczeń, potwierdzających, że dziecko było szczepione. Zmiany w przepisach ustawy Prawo oświatowe wpiszą się też w działania na rzecz profilaktyki. O tego typu kroki postulował m.in. samorząd lekarski.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz