Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki – 20 września otwarcie


Prace w dawnym budynku remizy strażackiej przy ul. Bramkowej 6 dobiegają końca. Powstaje w tym miejscu Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. Obiekt przeszedł gruntowny remont i został w pełni przystosowany do nowej funkcji. Uroczyste otwarcie nastąpi 20 września.

Mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych, serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowego punktu na kulturalnej mapie Swarzędza od 21 września.

Godziny otwarcia Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki: od poniedziałku do piątku – 10:00 do 17:00, soboty i niedziele 14:00 do 18:00.

Centrum zostało wyposażone w najnowsze rozwiązania multimedialne i interaktywne stanowiska. Centrum cały czas pozyskuje materiały do ekspozycji muzealnej, która z dnia na dzień staje się coraz bogatsza. Zakończyła się instalacja aplikacji, które przybliżą historię miasta oraz zachęcą mieszkańców do jej zgłębiania. Wirtualne książki opowiedzą zwiedzającym o najważniejszych faktach historycznych, wirtualne okna przypomną swarzędzkie wydarzenia kulturalne i sportowe a „Strefa Wielokulturowości” zaprezentuje dawnych mieszkańców Swarzędza.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz