Swarzędz: Specjalistyczny samochód pomoże niepełnosprawnym


Dzisiaj w swarzędzkim Eurohotelu odbyła się sympatyczna uroczystość przekazania specjalistycznego pojazdu, niezbędnego podopiecznym Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Kosztujący ponad 126.000 złotych nowiutki Opel Vivaro może przewozić 9 niepełnosprawnych osób wraz z wózkami i jest wyposażony w specjalną windę ułatwiającą swobodny dostęp dla pasażerów.

Jak informuje burmistrz Swarzędza – Marian Szkudlarek, na zakup auta złożyły się: gmina Swarzędz, która ze swojego budżetu wyłożyła na ten cel 56.870 zł oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z którego pochodzi pozostała część pieniędzy (69.880 zł). Barbara Kucharska – prezes SPDST w Swarzędzu, dziękując w imieniu podopiecznych za wsparcie podkreśliła, że zakup tego samochodu jest bardzo ważny dla skutecznego funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Swarzędzu i Kobylnicy, umożliwi osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz wesprze rodziny.

Gmina Swarzędz corocznie wspiera stowarzyszenie dotacjami na realizację jego statutowych zadań. W 2018 r. SPDST w Swarzędzu otrzymało już z dotacje w wys. 144.500 zł na rehabilitację i terapię osób z niepełnosprawnościami oraz na wczesną interwencję (m.in. wykrywanie oznak zaburzeń rozwojowych u dzieci), a także na organizację różnych imprez wspierających rehabilitację, w tym dorocznego przeglądu piosenki religijnej osób niepełnosprawnych „Anielskie śpiewogranie”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz