Św. Marcin prawie gotowy


Wykonywane są jeszcze prace związane z regulacją studzienek czy montażem krat wokół drzew. Uzupełniana jest również nawierzchnia w miejscu studzienek teletechnicznych. Do końca tygodnia powinny zostać zamontowane również elementy małej architektury, m.in. w postaci słupów zakończonych oprawami oświetleniowymi, które posiadają mechanizm umożliwiający ich poruszanie. Staną również ławki, kosze na śmieci czy donice. Ławki w kształcie liter będą wykonane z laminatu.
Trwa montaż wiaty nowego przystanku tramwajowego. Nowy przystanek będzie nosić nazwę „Ratajczaka”, bowiem zlokalizowany będzie tuż przed skrzyżowaniem ulic Św. Marcin i Ratajczaka. Mniej więcej w tym miejscu pasażerowie mieli kiedyś możliwość wsiadania i wysiadania z tramwaju, ale przystanek ten został zlikwidowany w latach 70. Ten nowo wybudowany będzie typu wiedeńskiego. Będzie można z niego korzystać po zakończeniu odbiorów, czyli prawdopodobnie jeszcze w marcu. W przyszłości, po wybudowaniu trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka, będzie można na nim wsiąść w tramwaj jadący na Wildę i Dębiec, co znacząco skróci czas dojazdu na południe Poznania.
Od zeszłego roku stoi już kilkadziesiąt drzew – klonów pospolitych i lip holenderskich. Wyrośnięte już drzewa posadzone zostały w specjalnie dla nich przygotowanych miejscach wyposażonych w systemy antykompresyjne. Są to konstrukcje pozwalające na rozwój systemów korzeniowych bez kolizji i zagrożenia dla infrastruktury podziemnej oraz umożliwiające podlewanie drzew. Wszystkie zabezpieczone są od ziemi specjalnymi osłonami. Drzewa będzie można w pełni podziwiać na wiosnę, kiedy się zazielenią. Wtedy też uruchomione zostaną fontanny. W okresie letnim, po stronie Alf, staną także ogródki gastronomiczne.
Przybywa najemców
Na wiosnę na ul. Św. Marcin nie tylko wrócą piesi, kierowcy i rowerzyści. Przybywają też nowi najemcy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz