SuperRadny’2018 Stanisław Woźniak nagrodzony!


W Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyła się uroczystość, podczas której nagrodziliśmy laureata plebiscytu SuperRadny’2018 Poznania i 17 Gmin Powiatu Poznańskiego Stanisława Woźniaka, radnego powiatu poznańskiego i prezesa Klubu HDK PCK „Gośliniacy” w Murowanej Goślinie.

Okolicznościowy dyplom wręczyli starosta poznański Jan Grabkowski, który objął patronat honorowy nad plebiscytem, a także członek zarządu powiatu Piotr Zalewski i redaktor naczelny „Naszego Głosu Poznańskiego” Sławomir Lechna. Jan Grabkowski wyraził dumę z możliwości wspólnej pracy z laureatem plebiscytu na rzecz powiatu i jego mieszkańców.

– Jestem pełen podziwu i szacunku dla osób oddających krew, Stasiu – ty ratujesz życie! Działalność ta jest niezwykle ważna, sam się o tym przekonałem. Tym bardziej jest mi przyjemnie pogratulować takiego wyróżnienia – mówił starosta Jan Grabkowski.

Do startu do Rady Powiatu Poznańskiego laureata namówił Piotr Zalewski, szef stowarzyszenia „Niezależni dla Powiatu”, który wspólnie z Markiem Lisem, radnym i przewodniczącym Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej, nadal aktywnie go wspierają.

– Pamiętam pierwsze nasze spotkanie, w którym uczestniczyła żona Stasia. Okazało się, że właśnie rodzina jest ogromnym wsparciem dla niego, a często motorem do działania na rzecz innych. I zostało to docenione. Bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję takiego wyróżnienia – powiedział Piotr Zalewski.

– Szanujemy samorządy, pracę samorządowców i radnych na rzecz poprawy życia na terenie, w którym działają – mówił red. Sławomir Lechna. – Dlatego zainicjowaliśmy w 2012 roku plebiscyt, w którym zaproponowaliśmy Czytelnikom, by ocenili radnych różnych szczebli samorządowych – rad gmin i miast, powiatu poznańskiego i sejmiku. Chcemy wskazywać i promować pozytywne osoby, wzorce – osoby zaangażowane w rozwój naszego regionu.

A taką osobą jest SuperRadny’2018 Stanisław Woźniak, który nie kryjąc wzruszenia podziękował za wszystkie oddane na niego głosy czytelnikom „Naszego Głosu Poznańskiego”.

– Jeszcze do tej pory nie mogę uwierzyć, że to mnie wybrano SuperRadnym, bo wielu innych pracuje pewnie więcej, ale to na mnie zagłosowali czytelnicy – mówił Stanisław Woźniak. – To plebiscyt, w którym decydują czytelnicy, na co nie miałem wpływu, więc nagroda jest tym bardziej cenna, poza tym konkurencja była naprawdę duża. O wygranej poinformował mnie zastępca starosty Tomasz Łubiński, który zadzwonił rano, następnego dnia po rozstrzygnięciu plebiscytu, mówiąc „Stasiu, Ty jesteś dobry człowiek i zasłużenie wygrałeś!” Byłem mile zaskoczony. Moja działalność związana jest z pracą na rzecz innych. Wszystko co robię, czynię z myślą o mieszkańcach powiatu. Zawsze kieruję się dewizą: słucham, działam, pomagam – mówi Stanisław Woźniak.

Stanisław Woźniak ma 61 lat. Mieszka w Murowanej Goślinie. Jest żonaty, ma dwoje dzieci, zdobył wykształcenie średnie techniczne, jest bezpartyjny. To rencista i społecznik. Od 29 lat jest prezesem Klubu HDK PCK „Gośliniacy”. Był koordynatorem 201 akcji zbiorowego poboru krwi, dzięki którym ponad 600 osób zarejestrowało się w banku szpiku osób niepełnosprawnych. Najbliższa akcja już 14 października.

– Dla potrzebujących oddałem 70 litrów krwi – zdradza. – Byłem organizatorem i wolontariuszem 21 akcji poboru krwi w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez trzy kadencje pełniłem funkcję ławnika w Sądzie Rejonowym i Okręgowym w Poznaniu.

Za działalność społeczną został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz innymi odznaczeniami.

Stanisław Woźniak 21 października będzie kandydował ponownie do Rady Powiatu Poznańskiego (jest numerem 1 na liście stowarzyszenia Niezależni dla Powiatu).

– Jeśli poparcie wyborców pozwoli, to będę wspierał działania dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, edukacji i kultury – dodaje.

Uczestnicy uroczystości podkreślali, że wyróżniony został człowiek niesamowicie zaangażowany w pracę na rzecz swojej „małej ojczyzny” jako radny powiatowy, ale przede wszystkim jako działacz PCK oraz osoba bliska ludziom, jak również pracowity, otwarty i serdeczny człowiek.

Fot. Dariusz Skorupiński

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Dodaj komentarz