SuperOrlik w Kleszczewie


Oskary dla animatorów sportowych przyznane. Czwórka najbardziej zaangażowanych i kreatywnych animatorów pracujących na co dzień na Orlikach odebrała statuetki SuperOrlików podczas uroczystej gali, która odbyła się  na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Krzysztof Jachnik

Krzysztof Jachnik

SuperOrlik to przedsięwzięcie będące ukoronowaniem programu „Nasz Orlik” realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przez trzy partnerskie organizacje: Fundację V4Sport, Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej i Projekt Społeczny Uniwersytetu Warszawskiego. Powstało, by promować inicjatywy społeczne polegające na organizacji wydarzeń rekreacyjnych i sportowych na Orlikach w całej Polsce. W ramach tego konkursu nagradzani są najbardziej przedsiębiorczy animatorzy wydarzeń odbywających się na Orlikach oraz osoby wspierające animatorów, czyli „Przyjaciele Orlika”.

Już samo wybudowanie Orlików było z pewnością skutecznym sposobem na zachęcenie lokalnej społeczności do częstszej aktywności fizycznej. Przedsięwzięcie Ministerstwa Sportu i Turystyki przyjęło się znakomicie – coraz więcej osób woli spędzić swój wolny czas na Orliku niż np. przed komputerem. Kolejnym krokiem było zaangażowanie animatorów, którzy odpowiedzialni są za przygotowywanie interesujących zajęć i promowanie ich wśród mieszkańców. I udało się. Dzięki nim niemal codziennie można zobaczyć wiele osób korzystających z tych obiektów.

Jedną z takich osób nominowanych do nagrody Przyjaciela Orlika był Krzysztof Jachnik z Kleszczewa koło Poznania. Do jego najważniejszych osiągnięć można zaliczyć organizację Kleszczewskiej Szybkiej Piątki, gdzie pełnił rolę dyrektora oraz instruktora Nordic Walking. Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa kleszczewskiemu Orlikowi udało się dołączyć do akcji Polska Biega. Wielokrotnie organizował biegi dla dzieci czy marsze Nordic Walking. Pomoc Krzysztofa oraz jego zapał pozwoliły także
na wypromowanie Rodzinnych Sobót, na których pojawia się obecnie coraz więcej osób z kleszczewskiej społeczności.

Prywatnie Krzysztof to instruktor Nordic Walking, miłośnik siatkówki oraz biegania. Zawsze jest w dobrym humorze. Planowanie zajęć oraz działania na Orliku sprawiają, że może realizować swoje pasje oraz zarażać nimi innych. Podkreśla, że sukces Orlika to nie tylko jego zasługa, wskazując Justynę Szłapkę, Paulinę Adamską i Grzegorza Urbańczyka, jako osoby, bez których większość projektów zrealizowanych na Orliku w Kleszczewie nie doszłaby do skutku.

Dodaj komentarz