Sukces skrzatów A.T. Angie Puszczykowo

W  hali tenisowej  Angelique Kerber w Puszczykowie odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny – Super Seria  w kategorii skrzatów (do 12 lat) w bardzo mocnej obsadzie. Jak  mówi dyrektor turnieju Henryk Gawlak wśród chłopców z pierwszej 10 listy klasyfikacyjnej PZT zabrakło dwóch zawodników natomiast w turnieju skrzatek trzech zawodniczek. Mając na uwadze styczniowe mistrzostwa Polski (14-20.01.), które również odbędą się w Puszczykowie był to generalny  sprawdzian umiejętności i poziomu tenisowego a dla niektórych zapoznanie się nawierzchnią dywanową kortów. Poziom turnieju bardzo wysoki!!!

Konopko - Angie 1

Witold Konopko (III miejsce singiel, I debel) oraz Filip Olech (III miejsce singiel, I debel) – obaj reprezentują Akademię Tenisową Angie.

W turnieju skrzatów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy  A.T. Angie Puszczykowo. Witold Konopko   w ćwierćfinale pokonał Dawida Taczałę ( AZS P-ń) 7/6,2/6,10/8. W półfinale  przegrał z Markiem Wojtkiem  turniejowa jedynka (KS Górnik Bytom) 3/6,2/6. Kolega klubowy Filip Olech w półfinale  przegrał z Michałem Matuszewskim (PKT Pabianice) 4/6,2/6. Turniej skrzatów wygrał Marek Wojtek ( KS Górnik Bytom ) z Michałem Matuszewskim (PKT Pabianice) 0/6, 2/6.

Turniej deblowy wygrała para Witold Konopko, Filip Olech (Angie Puszczykowo) – pokonując Wojtka Mark a(KS Górnik Bytom, Dawida Taczała (AZS P-ń) 6/3,6/3.

Turniej skrzatek wygrała  Iga Świątek (Mera Warszawa) po zwycięstwie 7/6, 6/1 nad Aleksandrą Wierzbowską (Wawel Kraków). Grając w parze zwyciężyły w turnieju deblowym.

W piątek (4.01.2013)  na kortach Angeligue Kerber w Puszczykowie rozpoczyna się kolejna impreza rangi mistrzowskiej Drużynowe Mistrzostwa Polski skrzatów ( o 12 lat). Drużyna składa się z 4 zawodników, rozgrywany jest jeden mecz deblowy  oraz 2 singlowe. W mistrzostwach weźmie udział  8 zespołów dziewcząt oraz chłopców wyłonionych drogą eliminacji.

GTT Lechia Gdańsk(dz+chł), WTS Deski Warszawa(dz+ch), AZS P-ń( dz+ chł) oraz wśród chłopców GAT Gdańsk, A.T. Angie Puszczykowo, KS Górnik Bytom ,KTA Wrocław, PKT Pabianice, natomiast w turnieju skrzatek: ITT Goplania Inowrocław, GKT Nafta Zielona Góra,, Advantage Bielsko–Biała, ChTT Chorzów, Legia Warszawa.

Uroczyste otwarcie imprezy w piątek o  godz. 9.15 w Angie Puszczykowo ul. Sobieskiego 50. Turniej trwa od piątku do niedzieli i rozpoczyna się zawsze o godz.9.00.