Sukces poznańskiego floretu

Zawodniczka AZS AWF Poznań Martyna Synoradzka zwyciężyła  w Gdańsku w inauguracyjnych w tym sezonie zawodach Pucharu Polski. Jej kolega klubowy Tomasz Ciepły był piąty. Rywalizowało 68 zawodniczek i 86 zawodników. Poznańska sekcja szermiercza AZS AWF Poznań, nad którą patronat prasowy sprawuje „Nasz Głos Poznański”, może więc świętować.

Martyna Synoradzka w walce finałowej wygrała z Magdaleną Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11.  Zadowolenia nie krył jej trener – Włodzimierz Węcławek.

– W finale prowadziłam już 7:1 oraz 10:2 i w tym momencie niepotrzebnie się rozluźniłam – powiedziała Martyna Synoradzka. – Magda doprowadziła do remisu 11:11, ale wtedy z letargu wyrwał mnie mój trener. Dzięki jego wskazówkom nie straciłam już do końca tego pojedynku punktu.

Jeszcze bardziej zaciętą walkę poznanianka stoczyła w półfinale, gdzie dopiero w dogrywce zadała Hannie Łyczbińskiej  (Sietom AZS AWFiS) decydujące trafienie wygrywając 11:10.

Natomiast Tomasz Ciepły znalazł się w szerokim finale i ostatecznie zajął dobre 5 miejsce (startowało 86 zawodników).

Dodajmy, że Martyna Synoradzka i Tomasz Ciepły kandydują do miana najpopularniejszego Sportowca 2012 roku w plebiscycie „Naszego Głosu Poznańskiego”. Więcej czytaj tutaj .