Studia w Poznaniu? Najpopularniejsze kierunki i nowości. Zobacz, co warto studiować


Skończyłeś/-aś szkołę średnią i mieszkasz w Poznaniu albo planujesz się tam przeprowadzić? Czy myślałeś/-aś o podjęciu studiów? Jeśli tak, to podpowiadamy co i gdzie warto studiować.

Jedną z najlepszych uczelni niepublicznych nie tylko w Poznaniu, ale i w całej Wielkopolsce jest Wyższa Szkoła Bankowa. Jej oferta edukacyjna obejmuje wiele rodzajów i kierunków studiów w Poznaniu oraz liczne kursy i szkolenia. Szkoła daje możliwość wybrania dogodnej organizacji nauki – stacjonarnej lub niestacjonarnej (weekendowej).

Oferta studiów w Poznaniu w WSB

Oferta kierunków studiów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu jest naprawdę szeroka. Obejmuje wymienione poniżej rodzaje studiów i kierunki oraz szkolenia:

– studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie)

licencjat z: administracji, finansów i rachunkowości, bezpieczeństwa wewnętrznego, filologii angielskiej, handlu międzynarodowego, psychologii w biznesie, prawa w biznesie, turystyki i rekreacji oraz zarządzania

tytuł inżyniera: zarządzania, logistyki, informatyki

– studia II stopnia (magisterskie) – kontynuacja studiów I stopnia

– jednolite studia magisterskie

trwające 5 lat studia zawodowe na kierunku prawo

– studia podyplomowe

studia z zakresu: administracji i bezpieczeństwa, HR, finansów i rachunkowości, IT, innowacji i nowoczesnych technologii, marketingu, nieruchomości, pedagogiki, prawa, psychologii, zarządzania, rozwoju osobistego i kompetencji menadżerskich

– studia doktoranckie

uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia

– studia MBA i Executive MBA

– 3 programy dla kadry menadżerskiej: anglojęzyczny Executive MBA, polskojęzyczny MBA. szkolenia i kursy

oferta szkoleń oparta o zagadnienia z programów 67 kierunków studiów podyplomowych.

Dlaczego studia w Poznaniu i Wyższa Szkoła Bankowa?

Na podstawie raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wyników rekrutacji w minionym roku akademickim WSB w Poznaniu wraz ze swoimi Wydziałami w Chorzowie i Szczecinie jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce. Dzięki temu dyplom tej uczelni jest rozpoznawalny i ceniony. Według ogólnopolskiego rankingu niepublicznych uczelni magisterskich miesięcznika „Perspektywy” przeprowadzonego w 2017 roku szkoła jest absolutnym numerem 1 w Wielkopolsce.

Podejmując studia w Poznaniu w WSB, student otrzymuje wiele korzyści, tj.: łączy wiedzę z różnych dziedzin, może wybrać kierunek, dzięki któremu może otworzyć własny biznes, ma kontakt ze światem biznesu, czyli dużymi firmami z regionu, ma możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez ekspertów, może znaleźć pracę, praktyki lub staż zarówno w kraju, jak i za granicą, może rozwijać swoje umiejętności.

Wybór studiów w Poznaniu w Wyższej Szkole Bankowej to także możliwość pogodzenia studiów z pracą dzięki programom dopasowanym do trybu życia osób pracujących. System opłat za studia jest elastyczny i samemu można decydować o liczbie rat. Sale i laboratoria są wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Student może dodatkowo korzystać z platformy do nauki języków obcych i Moodle.

Współpraca z partnerami biznesowymi

Ważnym elementem kształcenia jest podejmowanie współpracy z partnerami biznesowymi. Dzięki temu studenci mają możliwość udziału w zajęciach, ćwiczeniach i warsztatach, które prowadzą pracownicy firm biorących udział w programie. Otrzymują także wsparcie w realizacji projektów. A co najważniejsze, mają szansę odbycia praktyk i staży, a najlepsi mogą liczyć na zatrudnienie.

 

 

1 komentarz

  1. Studia MBA to bardzo dobry pomysł i z pewnością warto zainwestować w swój rozwój, chociaż trzeba pamiętać o tym, że takie studia nie są łatwe. Teraz oferta programów MBA jest coraz bogatsza. Zainteresowani oferowanymi programami MBA w Polsce i nie tylko mogą dowiedzieć się więcej na ten temat na stronie: http://www.mbaportal.pl

Dodaj komentarz