STĘSZEW: Kolędowanie ze Światełkiem Betlejemskim na zdjęciach


W niedzielę na stęszewskim Rynku odbyło się spotkanie świąteczne pod hasłem „Stęszewskie Kolędowanie ze Światełkiem Betlejemskim”.

Zobacz także:

Stęszew: spotkanie wigilijne na zdjęciach

Już od samego rana, przybywający na stęszewski Rynek mieszkańcy mogli podziwiać żywą szopkę betlejemską. Szczególne zainteresowanie budziła ona w wśród najmłodszych.

W godzinach popołudniowych odbyło się wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem oraz uroczyste przekazanie Światełka Betlejemskiego przez harcerzy, które można było wziąć ze sobą do domu. Odbył się również krótki koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Stęszewie. Na zakończenie harcerze rozdawali sianko wigilijne, a Mikołaje najmłodszych mieszkańcom gminy obdarowali słodkimi upominkami.

Tego samego dnia, tradycyjnie już zorganizowano kiermasz z ozdobami świątecznymi przygotowany głównie przez uczniów szkół z gminy Stęszew. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na pomoc w rehabilitacji dla Aleksandry Pietrzykowskiej. Łącznie udało się zebrać ok. 7 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji. W szczególności dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz dyrektorom gminnych szkół za przygotowanie tak pięknych ozdób.

Organizatorem wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa w Stęszewie, Dom Kultury w Stęszewie, ZHP Stęszew, Muzeum Regionalne oraz gmina Stęszew.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Dodaj komentarz