Stanowisko Warty Poznań S.A. w sprawie transferu Jakuba Modera


W związku z zaistniałym sporem, dotyczącym rozliczeń za transfer Jakuba Modera z Lecha Poznań do angielskiego klubu Brighton & Hove Albion FC, poniżej przedstawiamy stanowisko Warty Poznań S.A. w tej sprawie. 

„Rok 2020 był bardzo udany dla Jakuba Modera, który zaczął regularnie występować w barwach Lecha Poznań, zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Jesienią zadebiutował w reprezentacji Polski i wpisał się w niej nawet na listę strzelców. Dołączył w ten sposób do grona piłkarzy, których po drodze do kadry narodowej rozwijali swoje umiejętności w Warcie Poznań i reprezentowali barwy klubu.

Jakub Moder był zawodnikiem sekcji piłkarskiej zielonych w latach 2011-2014, a następnie odszedł do Lecha Poznań. W zawartej wówczas umowie transferowej znalazły się zapisy, które gwarantowały Warcie Poznań m.in. prawa do korzyści finansowych w przypadku przyszłych zdarzeń, takich jak rozegranie przez Jakuba Modera określonej liczby minut w zespole Lecha Poznań czy części kwoty kolejnego transferu. Ten transfer nastąpił – w 2020 roku Jakub Moder został piłkarzem Brighton & Hove Albion FC. Niestety, Warta Poznań S.A. do dziś nie otrzymała należnej sumy od tej transakcji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz