Sprawdź zdolności tenisowe swojego dziecka na bezpłatnych zajęciach


Park Tenisowy Olimpia zachęca do zapisów na bezpłatne zajęcia tenisowe dla dzieci od 4 roku życia organizowane od dzisiaj do 15 września oraz 18-22 września na Golęcinie i Ratajach! Treningi będą odbywały się codziennie w godzinach 17:00-18:00, a najzdolniejsze dzieci mogą liczyć na sfinansowanie 3-miesięcznego kursu!

 Kiedy dziecko powinno rozpocząć swoją przygodę z tenisem? Jest to pytanie nurtujące rodziców małych dzieci, którzy myślą o tym, aby zapisać swoje pociechy na zajęcia sportowe.

Nie ma jednak na nie jednoznacznej odpowiedzi. Najważniejszym elementem jest uważna obserwacja dziecka i wysłanie go na zajęcia w momencie, kiedy pojawi się w nich naturalna potrzeba ruchu i nauki nowych rzeczy. Rolą rodzica jest stworzenie dziecku możliwości do spróbowania nowego sportu, dzięki czemu będzie miało szansę na poznanie jego fascynującej części.

Bez wątpienia pierwszy kontakt ze sportem powinien mieć miejsce między 3 a 6 rokiem życia, kiedy następuje pierwszy skok pokwitaniowy zwany „złotym” okresem rozwoju dziecka. Jest to czas, który warto wykorzystać na kształtowanie dziecięcej koordynacji, ponieważ właśnie wtedy najlepiej rozwija się płynność, szybkość i zwinność ruchów oraz ich siła.

W przypadku bardzo małych dzieci warto rozpocząć od zabaw i ćwiczeń przygotowawczych, które zbudują fundament pod przyszłe treningi tenisowe. W tym zakresie niezastąpiony okazuje się program Tenis 10, rekomendowany zarówno przez ITF, jak i Polski Związek Tenisowy. Każdy klub realizujący program Tenis 10 posiada odpowiednie zaplecze metodyczne, aby szkolić młodych adeptów tenisa, również z zakresu rozwoju ogólnego, w tym szeroko pojętej koordynacji ruchowej.

Każdy rodzic, który chciałby sprawdzić sportowe predyspozycje swojego dziecka, zanim podejmie decyzję o wyborze właściwej dla niego dyscypliny, może nieodpłatnie sprawdzić swoje dziecko w ramach nieograniczonej liczby treningów w okresie 11-15 września oraz 18-22 września. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną w pracy z dziećmi kadrę Parku Tenisowego Olimpia. Dzieci zapisane na zajęcia próbne wezmą udział w standardowym treningu tenisowym pełnym zabaw, ćwiczeń motorycznych i tenisowych.

Na uczestników czeka również możliwość skorzystania z szansy na zdobycie trzech miesięcy bezpłatnego szkolenia tenisowego! Rodzice, którzy wypełnią kartę zgłoszeniową do szkółek zostaną zaproszeni wraz z pociechami do udziału w testach sprawnościowych. Na ich podstawie wyłoniona dwunastka dzieci otrzyma możliwość nieodpłatnego trenowania na kortach Parku Tenisowego Olimpia przez 3 miesiące! Akcja organizowana jest przez Polski Związek Tenisowy, a finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jej celem jest narodowe upowszechnienie systemu Tenis 10 wśród dzieci.

Na poziomie rekreacyjnym Park Tenisowy Olimpia zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój oraz nabycie przez nich podstawowych umiejętności gry w tenisa. W trakcie szkolenia nieustannie poszukiwane są talenty tenisowe, którym stwarza się możliwość na rozwój kariery zawodniczej. Szkolenie najmłodszych adeptów tenisa w parku Tenisowym Olimpia rokrocznie zostaje docenione przez Polski Związek Tenisowy. Za pracę w latach 2012-2016 Klub otrzymał wyróżnienie Polskiego Związku Tenisowego dla jednego z najlepszych klubów tenisowych w Polsce w kategorii Tenis 10!

Szczegółowe informacje nt. zajęć:

Lokalizacja:
Golęcin: ul. Warmińska 1
Rataje: os. Piastowskie 106a

Terminy:

11.09, 12.09, 13.09, 14.09, 15.09, 18.09, 19.09, 20.09, 21.09, 22.09
w godzinach 17:00 – 18:00

Czas trwania:

45 minut

Na zajęcia obowiązują zapisy w Recepcji Klubu:

tel. 61 84 55 417, 603 283 336

email: biuro@parktenisowy.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz