Sportowe ferie zimowe w Kościanie za nami


Młodzi piłkarze z gminy Kościan wzięli udział w „Feriach zimowych na sportowo”, które w ramach projektu SportujMy.pl przygotowała Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Uczestnicy bawili się świetnie, a w trakcie wypoczynku m.in. wzięli udział w warsztatach w Rogalowym Muzeum w Poznaniu, Turnieju Winter Cup czy zajęciach sportowych.

W ramach projektu SportujMy.pl podczas tegorocznych ferii zimowych w wielu miastach na terenie całej Wielkopolski odbywają się obozy sportowe oraz półkolonie dla dzieci i młodzieży. – Nie lubimy nudy! Chcemy zachęcać dzieci do aktywności, poszukiwania swoich pasji i przeżywania przygód. Nie uciekamy też od nowinek technologicznych, pokazujemy dzieciom, że można je dobrze wykorzystywać do swojego samorozwoju – mówi patron projektu, Piotr Reiss.

Do tego grona ponownie dołączyła gmina Kościan, gdyż dzięki trenerom Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka odbyły się niezwykłe półkolonie. Młodzi kościaniacy w pierwszym dniu trenowali na hali i rozegrali turniej 1×1, a we wtorek wybrali się na wycieczkę do Poznania. Odwiedzili kino w Starym Browarze i wzięli udział w seansie „Gnomy rozrabiają”.

Główną atrakcją był środowy Turniej Winter Cup Kościan 2018, w którym wystąpiło pięć zespołów z ziemi leszczyńskiej. Najlepsi okazali się piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, którzy w finale pokonali UKS Czwórka Kościan 3:2. Trzecie miejsce wywalczył zespół Football Academy Leszno. – Wywalczenie pierwszego miejsca cieszy, ale zdecydowanie więcej radości dostarczyły mi uśmiech moich podopiecznych po udanych akcjach czy „cieszynki” po zdobyciu bramki – mówi trener Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, Tomasz Woźniak. Więcej o Turnieju Winter Cup Kościan 2018 (wystarczy kliknąć). Dzień później w programie znalazły się sportowe zajęcia oraz gry i zabawy integracyjne.

W ostatnim dniu półkolonii odbyła się kolejna wycieczka do Poznania. Tym razem grupa wzięła udział w warsztatach w Rogalowym Muzeum, które znajduje się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Poznański Ratusz i koziołki. Podczas zajęć uczestnicy poznali tajemnice wypieku Rogali Świętomarcińskich, a następnie przy pomocy piekarzy przygotowali swoje rogale. Kolejnym punktem był spacer po Starym Rynku i oglądanie trykających się koziołków. Po obiedzie uczestnicy z uśmiechami wrócili do Kościana.

– Pierwszy tydzień ferii dla naszych dzieci był super i pełen atrakcji. Zakończył się sukcesem. Dziękujemy za cierpliwość, przygotowanie i zaangażowanie – tak oceniła półkolonie Daria, mama siedmioletniego Alana. – Dziękujemy za pełne wrażeń, sportowych emocji i bezpieczny tydzień ferii – dodaje Katarzyna, mama ośmioletniego Wojtka.

Już dziś wiadomo, że projekt SportujMy.pl w wakacje zagości ponownie w gminie Kościan. Szczegóły wkrótce na naszych łamach i stronie www.sportujmy.pl lub pod numerem telefonu: 519 400 071.

POLECAMY MATERIAŁY O AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA:

Turniej Winter Cup Kościan 2018 za nami

Tyle frajdy na półkoloniach ze SportujMy.pl

Puchar Burmistrza Śmigla pod dyktando APR Kościan

Akademia Piłkarska Reissa wygrała Turniej Juna-Trans Cup

Piotr Reiss odwiedził Dom Dziecka w Bodzewie

Wojewódzki finał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Duże zainteresowanie konferencją FootballPro Coaching

FootballPro Cup Masters IX na zdjęciach

FootballPro Cup Masters IX już sobotę!

Nadchodzi sportowy weekend w Akademii Piłkarskiej Reissa

Zobacz fotogalerię z Reiss Cup 2017 w Rokietnicy

Kościaniacy wygrali Turniej Warta Cup 2017

Reiss Cup 2017 już w ten weekend w Arenie

Reiss Cup 2017 w Wolsztynie

FootballPro Cup Masters IX już za miesiąc!

Trwa REISS CUP 2017 w Kościanie i Murowanej Goślinie

REISS CUP 2017 w weekend w Kościanie

Zbliża się cykl turniejów REISS CUP 2017 [film]

Piłkarze Akademii Reissa odwiedzili Lewandowskiego

Trwa jesienny nabór do Akademii Piłkarskiej Reissa

Akademia Piłkarskia Reissa obchodzi 7 urodziny

Sukces młodych piłkarzy Akademii Reissa Kościan

Sławomir Peszko o inspiracji Akademią Piłkarską Reissa

Wywiad z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Alicja Piechocka: W pogoni za marzeniami…

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

fot. Akademia Piłkarska Reissa

Dodaj komentarz