SP nr 89 im. K. Baczyńskiego ma 50 lat!


Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na ulicy Sochaczewskiej 3 w Poznaniu będzie obchodziła 50-lecie istnienia.

Wielkie podsumowanie zapowiada się imponująco. 20 kwietnia od godziny 10.00  rozpoczynają się: spotkania z gośćmi, byłymi nauczycielami i przyjaciółmi szkoły. Na dziedzińcu i boiskach będą trwały festynowe zabawy  do godziny 14.00. Dzieci wezmą udział w pokazach policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, judo, szermierki, obejrzą też wspomnieniowe wystawy. Atrakcją będą aż cztery dmuchane urządzenia. Można będzie zbadać wzrok, oddać krew dla chorych i zjeść szkolną grochówkę.  W tych  przygotowaniach wspiera szkołę Rada Rodziców.

W tym samym dniu o godzinie 16.30 rozpoczną się urodziny szkoły z udziałem rodziców, absolwentów, mieszkańców osiedla i Radnych Rady Osiedla Winiary. Uczestnicy przychodzą z poczęstunkiem, który trafi na wspólny biesiadny stół.

Zabawa będzie trwała do 20.30. Będzie też koncert z udziałem piosenkarzy, zespołu instrumentalnego i zespołu dziecięcego. Czeka nas dobra zabawa. Natomiast 21 kwietnia dzieci z nauczycielami wyjeżdżają specjalnym pociągiem na wycieczkę do Szreniawy.

– Takie wydarzenie pozwala na refleksję i pokazanie znaczącej roli współdziałania wielu ogniw społeczności lokalnej w wspieraniu działań wychowawczych oraz realizacji wspólnych zadań ze szkołą także dla dobra mieszkańców osiedla – mówi Teresa Stadnik, dyrektor Szkoły Podstawowe nr 89.

Wokół szkoły podczas minionych lat powstały wspólne inwestycje:

– boiska do piłki ulicznej, siatkówki i koszykówki,

– kącik sportowy dla seniorów,

– mały parkur z urządzeniami do ćwiczeń.

Na co dzień szkołę wspierają: Rada Osiedla Winiary, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jeżyce oraz służby mundurowe. Co roku szkoła organizuje wspólne festyny na „Pożegnanie Lata”. Odbywają się one zawsze przy placówkach szkolnych.

 

Trackbacks for this post

Dodaj komentarz