Solaris sprzedany Hiszpanom


Podpoznańskie firmy Solaris i Modertrans, znane z produkcji taboru dla przedsiębiorstw komunikacyjnych – z autobusów, trolejbusów i tramwajów, nie ustają w rozwoju. Poszukują nowych rynków zbytu dla swych wyrobów i chcą być jeszcze bardziej innowacyjne, nowoczesne.

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach inwestora przez firmę Solaris Bus & Coach S.A. grupa CAF  przejmuje ten prężny zakład w podpoznańskim Bolechowie – znany z produkcji autobusów, tramwajów i trolejbusów. Hiszpański CAF objął  100 proc. udziałów w spółce.

Transakcja ta przyczyni się Grupie CAF i firmie Solaris do uzyskania pozycji lidera w tzw. segmencie innowacyjnych rozwiązań dla transportu publicznego w Europie. Ponadto umocni pozycję obu marek na rynkach nie tylko w Europie – poinformował Solaris. W porozumieniu między tymi przedsiębiorstwami ważne jest też i to, że CAF utrzyma nie tylko polską tożsamość Solarisa, ale też wzmocni jego pozycję w planów rozwojowych spółki.

CAF zawarł również wstępne porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju, związane z objęciem pakietu mniejszościowego w firmie Solaris (35%).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz