Sobota pełna atrakcji na placu Wolności


15 września już po raz ósmy organizacje pozarządowe zaprezentują się mieszkańcom Poznania w pełnej krasie. Na płycie placu Wolności, w godzinach 10.00 – 16.00, odbędzie się VIII Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych.

Podczas wydarzenia na mieszkańców Poznania czeka moc atrakcji, które zapewnią poznańskie organizacje. Przestrzeń Placu Wolności podzielona zostanie na strefy tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Organizacje zaproszą do:

Strefy Dziecka, która pozwoli najmłodszym spędzić czas na zabawach, warsztatach, konkurencjach sportowych i pokazach naukowych.
Strefy Edukacji Obywatelskiej, która będzie miejscem dyskusji i zdobywania wiedzy o aktywności społecznej, III sektorze, angażowaniu się w działania lokalne.
Strefy Ekologii i Turystyki, w której będzie można grać w gry, budować karmniki, zyskać wiedzę o pomaganiu ptakom w mieście.
Strefy Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, w której pojawią się symulatory wad wzroku i słuchu, będzie można poznać Alfabet Lorma (posługują się nim osoby głuchoniewidome), oraz wziąć udział w ogrodowym koncercie na instrumentach z roślin.
Strefy Kreatywności, w której odbędzie się otwarta sesja muzyki i zajęcia artystyczne.
Strefy Wolontariatu, w której wolontariusze podzielą się swoimi doświadczeniami, a każdy odwiedzający będzie mógł włączyć się w działania.
Strefy Zdrowia i Bezpieczeństwa, w której poznać będzie można zasady pierwszej pomocy, zobaczyć jak działa defibrylator i nauczyć się pomagania innym w sytuacjach nagłego wypadku.
Strefy Innowacji, w której będzie można zobaczyć ciekawe, nowatorskie pomysły, rozwiązania, działania dla mieszkańców Poznania.

Wszyscy odwiedzający plac będę mogli odpocząć w Strefie Relaksu, gdzie na mieszkańców czekać będą wygodne leżaki, chłodna woda, soczyste jabłka. O godzinie 14.00 gospodarze zaproszą na niespodziankę – wydarzenie główne. Przez cały dzień można będzie także wypleść piękną bransoletkę ze sznurków zebranych w poszczególnych strefach. To nawiązanie do hasła VIII Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych: ZWIĄŻ SIĘ Z NAMI.

WZiSS/AW / poznan.pl

Dodaj komentarz