Smaki Powiatu: jarmark atrakcji z rybą i piernikiem


Konkursy na Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Ryby oraz Smak Piernika będą jedną z atrakcji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który tradycyjnie odbędzie się w Szreniawie. 15 grudnia w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego  na wszystkich czeka mnóstwo niespodzianek, w tym wiele kulinarnych. Patronat nad Jarmarkiem Bożonarodzeniowym we Szreniawie sprawuje Nasz Głos Poznański.

– Powiat poznański słynie z różnych smaków i my te smaki chcemy promować – zaprasza do Szreniawy starosta poznański, Jan Grabkowski.

Nie tak dawno, również w Szreniawie, rozstrzygnięty został konkurs na Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pyry.

– 15 grudnia będziemy wybierać najlepsze potrawy z ryb oraz pierników, a więc dań mocno  kojarzących się ze świętami. Nasze konkursy mają na celu wyłonienie i nagrodzenie najlepszych produktów i przetworów pochodzących z terenu powiatu poznańskiego – tłumaczy Jan Babczyszyn, producent konkursów.

Kto może wziąć udział w tych kulinarnych wyzwaniach? Producenci, przetwórcy, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich i inne zakłady gastronomiczne. Potrawy będą oceniane w kilku kategoriach.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz