Slowfoodowe warsztaty dla dzieci


W sobotę, 27 października w Poznaniu, w kinie Muza, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulinarne dla dzieci. W ramach czwartego przeglądu kuchnia+ food film fest stacja teleTOON+ zorganizuje warsztaty slowfoodowe. Stu młodychuczestników przekona się, że gotowanie to świetna zabawa, odkryje nowe smaki i pozna zasady zdrowego żywienia.

teleTOON+ to nowoczesna telewizja, która dostarcza dzieciom w wieku szkolnym wartościowej rozrywki, angażując je we wspólną zabawę i naukę. Podczas warsztatów zostanie zorganizowane studio telewizyjne, w którym dzieci będą mogły spróbować swoich sił przed kamerą – przygotować kanapki własnego pomysłu, opowiedzieć o ulubionych potrawach czy zwyczajach kuchennych w swoim rodzinnym domu, tworząc w ten sposób własny mini program kulinarny, który będzie dostępny na stronie teletoonplus.pl. Tematem przewodnim warsztatów będą warzywa sezonowe – uczestnicy zajęć nauczą się przygotowywać pyszne dania ze zdrowych składników. W menu znajdą się m.in. niecodzienne, ale proste do wykonania sałatki.

Celem warsztatów kulinarnych jest pokazanie, że gotowanie może być świetną przygodą, a zdrowe jedzenie ma nie tylko pozytywny wpływ na kondycję i samopoczucie, ale także jest bardzo smaczne. Doświadczeni edukatorzy z ruchu Slow Food zachęcą młodych adeptów sztuki kulinarnej do próbowania nowych smaków i samodzielnego przygotowywania jedzenia w domu. Na miejscu uczestnicy imprezy będą mogli również obejrzeć nowy program kulinarny „Deserownia”, emitowany na antenie teleTOON+ w każdą niedzielę o godz. 16:40. Produkcja została zrealizowana w formie video bloga prowadzonego przez braci Mikołaja i Kubę, którzy prezentują jak w prosty sposób samodzielnie przygotować smaczne przekąski.

Tematem przewodnim warsztatów będą warzywa sezonowe – uczestnicy zajęć nauczą się przygotowywać pyszne dania z warzyw i owoców. W menu znajdą się m.in. niecodzienne, ale proste do wykonania sałatki.

Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku 5-11 lat. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w sieci eBilet.pl oraz w kasach kina Muza. Na miejscu powstanie także relacja z warsztatów, którą będzie można obejrzeć na antenie teleTOON+ oraz na stronie teletoonplus.pl i kuchniaplus.pl.

SLOWFOODOWE WARSZTATY DLA DZIECI

Poznań, 27 października (sobota), Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
Start: 11:00
Czas trwania: 1,5h

 

Dodaj komentarz