Skuteczne sposoby na czyste powietrze w domu


Nasze domy, nawet jeśli regularnie sprzątane, są siedliskiem zanieczyszczeń: kurzu, bakterii, wirusów, cząsteczek smogu, które są niewidoczne dla oka, ale bardzo szkodliwe. Zbliża się jesień, czas częstych infekcji i przeziębień, dlatego warto pomyśleć o jakości powietrza, którym oddychamy, by jak najlepiej wspomóc swoją odporność.

Co jest istotne, by powietrze w domu było czyste?

 1. Sprawny system wentylacyjny

To podstawa, dlatego nie zapominaj o jego regularnych przeglądach i czyszczeniu.  Tylko sprawnie działająca wentylacja zapobiegnie rozwojowi grzybów i pleśni na ścianach, które są zagrożeniem zwłaszcza dla alergików.

 1. Regularne wietrzenie

Najlepiej krótkie, ale intensywne, poprawiające jakość powietrza i zapobiegające zbytniemu nagromadzeniu wilgoci w pomieszczeniach. Jest to istotne bez względu na porę roku, również zimą!

 1. Rośliny domowe

To naturalne pochłaniacze zanieczyszczeń, które dodatkowo wzbogacają powietrze w tlen. Paproć, skrzydłokwiat czy bluszcz nie tylko wyglądają pięknie, ale i pomagają oczyścić powietrze.

 1. Regularne sprzątanie

Pomaga pozbyć się roztoczy i innych alergenów, chociaż najlepiej unikać gromadzenia przedmiotów „łapiących” kurz i zanieczyszczenia, takich jak puchate dywany i ozdobne poduszki.

 1. Dobry oczyszczacz powietrza

Skuteczny pogromca najmniejszych drobinek zanieczyszczeń, dzięki któremu możesz znacznie poprawić jakość powietrza w Twoim domu. Jego stosowanie zaleca się zwłaszcza  ze względu na małe dzieci i alergików.

Wśród skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania ewaporacyjnego, znajdziemy te japońskiej marki Sharp:

Sharp kc-d50euw – wchodzący w skład jednej z najnowszych serii KC-D;

Sharp kc-d40euw – najmniejszy model wśród oczyszczaczy z funkcją nawilżania KC-D.

Oba oczyszczacze są wyposażone w:

– filtr wstępny wychwytujący duże zanieczyszczenia, np. kurz i sierść;

– filtr węglowy, zwalczający zanieczyszczenia gazowe i brzydkie zapachy;

– filtr HEPA usuwający pyły zawieszone, alergeny, wirusy i bakterie;

– filtr nawilżacza usuwający zanieczyszczenia obecne w wodzie;

– jonizator wspomagający walkę z wirusami, bakteriami i pleśnią.

Wdrożenie w życie wszystkich powyższych zasad pomoże w utrzymaniu wysokiej jakości powietrza w Twoim domu. To bardzo ważne, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

4 komentarze

 1. Amelka pisze:

  Najlepszy na świecie jest Roger od Stadler. Ten sprzęt doskonale oczyści powietrze i sprawi, że sen będzie lekki i przyjemny. Polecam

 2. adam pisze:

  Mam pytanie – czy ktoś mi powie jaka jest skuteczność takiego rozwiązania? Czy warto korzystać z oczyszczaczy powietrza? Filtrów i tego typu urządzeń? Dziękuje!

 3. AdamK pisze:

  W naszej sypialni postawiliśmy Oskara firmy Stadler. To był strzał w dziesiątkę. Jakość snu jest niesamowita, nie odzywają się alergie na kurz!

  • Tomek pisze:

   Zgadzam się, to świetne rozwiązanie dla domu, jeśli zależy nam na dobrym dla nas powietrzu. Również polecam z całą rodziną. Doskonała cena!

Dodaj komentarz