SKF Politechnika Poznańska z licencją na II ligę


Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał klubowi SKF Politechnika Poznańska licencję na grę w II lidze siatkówki kobiet. Zespół na pierwszym treningu przed nowym sezonem spotka się w piątek, a zajęcia poprowadzi nowy trener Marcin Groć. W nowym składzie drużyna zaprezentuje się fanom podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Otwarcia Sezonu w piłce siatkowej kobiet, który w dniach 2-3 września odbędzie się w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

SKF Politechnika Poznańska w poprzednim sezonie był beniaminkiem rozgrywek II ligi siatkówki kobiet, ale do samego końca walczył w fazie play-off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety zespół uległ Energetykowi Poznań, który w nowym sezonie będzie grał na zapleczu Orlen Ligi, ale trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji było dużym sukcesem.

– Wierzymy, że zebrane doświadczenie będzie w przyszłości procentować, gdyż staramy się budować klub oparty na solidnych fundamentach. Trwają przygotowania do nowego sezonu, a pierwszy krok w postaci spełnienia wszystkich wymogów PZPS na grę na szczeblu centralnym zrobiliśmy. Zespół w nowym sezonie poprowadzi trener Marcin Groć, a klub finalizuje pierwsze wzmocnienia – mówi kierownik zespołu SKF Politechnika Poznańska, Michał Sułkowki.

Wiadomo już, że w pierwszym zespole znajdą się najlepsze młode zawodniczki, które wcześniej były szkolone w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu przy klubie SKF KS Poznań. Ponadto do zespołu dołączyły już: środkowa Patrycja Lalewicz, przyjmująca Urszula Bogacz rozgrywająca Izabela Toczek, które w poprzednim sezonie grały w UKS OPP Kołobrzeg. Zespół na pierwszym treningu przed nowym sezonem spotka się w piątek, a zajęcia poprowadzi nowy trener Marcin Groć.  Drugim trenerem będzie Damian Gapik, a za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał Maciej Rzanny. Natomiast 20 sierpnia rozpocznie się zgrupowanie w Mielnie.

Przypomnijmy, że w zbliżającym się sezonie 2017/2018 w rozgrywkach II ligi siatkarki SKF Politechniki Poznańskiej, którym patronuje dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”, będą rywalizować w grupie I z zespołami: UKŻPS COCCODRILLO Kościan, E.Leclerc Orzeł Elbląg, KS Spójnia Stargard, TPS Czarni Słupsk, WTS KDBS Bank Włocławek, KS Murowana Goślina, APS Rumia, Enea PTPS II Piła i SMS Police. Runda zasadnicza II ligi kobiet rozpocznie się 7 października, a zakończyć się najprawdopodobniej 17 marca 2018 roku.

POLECAMY MATERIAŁY (wystarczy kliknąć):

Marcin Groć nowym trenerem SKF Politechniki Poznańskiej

SKF Politechnika Poznańska poznała rywali w II lidze

Nasz Głos Poznański nadal z SKF KS Politechnika Poznańska

SKF Politechnika Poznańska w finale Kinder+ Sport

Puchar dla kadetek SKF Politechniki Poznańskiej

Historyczny sukces SKF Politechnika Poznańska

Klub SKF Politechnika Poznańska wspierany jest finansowo przez Wydział Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

 

Tomasz Woźniak, fot. archiwum NGP

Dodaj komentarz