SKF Politechnika Poznańska wygrywa turniej w Koninie


Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska w weekend wystąpiły w Turnieju „Przed Ligą”, który odbył się w Zielonej Hali w Koninie. Podopieczne Marcina Groća pewnie wygrały wszystkie swoje spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Turniej „Przed Ligą” rozgrywane był w kategorii seniorek i kadetek. Pierwszy zespół SKF Politechniki Poznańskiej o zwycięstwo rywalizował z zespołami TKS Siatkarz Jarocin, KTPS Konin oraz MUKS Grześki Kalisz. Podopieczne Marcina Groća wygrały wszystkie swoje spotkania po 2:0 i zasłużenie finiszował z kompletem wygranych na pierwszym miejscu w turnieju. – Dla nas, jako zespołu każde granie przed sezonem jest bardzo ważne. Cieszymy się z udanego występu, ale jeszcze przed nami dużo pracy przed startem nowego sezonu – powiedział Groć.

Równocześnie rozgrywany był turniej kadetek, w którym wystąpiły dwa zespoły SKF Politechniki Poznańskiej prowadzone przez Zbigniewa Woźniaka. Rywalizacja rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy poznańskimi zespołami, w którym „rezerwy” okazały się lepsze i stanęły przed szansą zwycięstwa w całym turnieju. Jednak nie wytrzymały ciśnienia i w decydującym spotkaniu z MUKS Grześki Kalisz przegrały bez wygranego seta. Ostatecznie zajęły trzecie miejsce, a pierwszy zespół w kolejnych spotkaniach zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wygrał rywalizację z TKS Siatkarz Jarocin, KTPS Konin i MUKS Grześki Kalisz. – Dla mnie, jako trenera są to kolejne wnioski z obserwacji zawodniczek na żywo w trakcie gry – podsumował na tydzień przed startem sezonu ligowego w kadetkach trener Zbigniew Woźniak.

Przypomnijmy, że w zbliżającym się sezonie 2017/2018 w rozgrywkach II ligi siatkarki SKF Politechniki Poznańskiej będą rywalizować w grupie I z zespołami: UKŻPS COCCODRILLO Kościan, E.Leclerc Orzeł Elbląg, KS Spójnia Stargard, TPS Czarni Słupsk, WTS KDBS Bank Włocławek, KS Murowana Goślina, APS Rumia, Enea PTPS II Piła i SMS Police. Runda zasadnicza II ligi kobiet rozpocznie się 7 października, a zakończy się najprawdopodobniej 17 marca 2018 roku.

Klub SKF KS Poznań jest współfinansowany ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania, a oficjalnym przewoźnikiem jest firma Fox Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz