SKF Politechnika Poznańska wygrywa Turniej Mikołajkowy


Zwycięstwem siatkarek SKF Politechniki Poznańskiej zakończył się Turniej Mikołajkowy mini siatkówki dziewcząt z udziałem dwunastu zespołów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół poznanianek, a trzecie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 85. Patronem medialnym turnieju był dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.


O zwycięstwo w Turnieju Mikołajkowym w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 w Poznaniu walczyło dwanaście zespołów z klubów: UKS Szamotulanin Szamotuły, SKF Politechnika Poznańska, SP 85 Poznań oraz UKS Jedynka Poznań. Najlepszy okazał się pierwszy zespół SKF Politechniki Poznańskiej.

– W pierwszych trzech rundach siatkarki rywalizowały w grupach, z których ostatecznie wyłoniono grupy o miejsca 1-4, 5-8 i 9-12. Spotkania w turnieju dostarczyły zgromadzonym zawodniczkom sporo sportowych emocji. Każda z uczestniczek otrzymała słodki upominek, a zawody odbyły się dzięki współpracy na linii Szkoła Podstawowa nr 85 w Poznaniu – SKF KS Poznań – mówi współorganizator turnieju, Michał Sułkowski.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Mikołajkowego 2016:
1. SKF Politechnika Poznań I (Martyna Andrzejewska, Maja Winiarska)
2. SKF Politechnika Poznań II (Dominika Grudzińska, Anastazja Wawrzyniak)
3. SP 85 Poznań I (Ola Wiza, Edyta Ereńska)
4. UKS Szamotulanin Szamotuły II
5. UKS Szamotulanin Szamotuły I
6. SKF Politechnika Poznańska IV
7. IUKS Jedynka Poznań III
8. IUKS Jedynka Poznań I
9. SP 85 Poznań II
10. IUKS Jedynka Poznań I
11. SKF Politechnika Poznańska III
12. UKS Szamotulanin Szamotuły III

Zawody w Poznaniu współfinansowane były ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania „Od siatkówki głowa nie boli”.

Dodaj komentarz