SKF Politechnika Poznańska w finale Kinder+ Sport


Najmłodsze siatkarki drugoligowego SKF Politechnika Poznańska wywalczyły w Rokietnicy awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Wielkopolski mini siatkarek w ramach rywalizacji trójek w projekcie Kinder+ Sport. Wielki finał już 27 maja w Hali Arena w Poznaniu.


O awans do finału rywalizacji trójek walczyło w turnieju półfinałowym 12 zespołów. Zespół SKF Politechnika Poznańska w zawodach reprezentowały: Aleksandra Wiza, Dominika Grudzińska, Martyna Andrzejewska, Izabela Bestrzyńska. Utalentowane siatkarki poznańskiego klubu rywalizację o finał rozpoczęły od spotkań w grupie C. Najpierw pokonały PTPS Piła 2:0 (15:7, 15:12), ale w kolejnym spotkaniu z GKS Rzemieślnik Kwilcz 0:2 (15:17, 11:15). Spotkanie, które kończyło rywalizację poznanianek w pierwszej rundzie gier zakończyło się wygraną podopiecznych trenerów Damian Gapik i Artur Bąk z MKS MDK Trzcianka II 2:0 (15:5, 15:7).

Poznanianki drugą rundę gier rozpoczęły od wygranej z GKS Rzemieślnik Kwilcz 2:0 (15:12, 15:13), a następnie przegrały z MKS MDK Trzcianka 1 i w drabince turnieju awansowały do gry o miejsca 4-5. Ten scenariusz zapewniał już SKF Politechnika Poznańska awans do turnieju finałowego. Natomiast w meczu o czwarte miejsce po dobrej grze SKF PP ogrywa UKS Środę Wielkopolską 2:0 (15:7, 15:12) i już za tydzień zagra o medal.


Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania „Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań”.

Dodaj komentarz