SKF Politechnika Poznańska rozpoczęła przygotowania


Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska, którym patronuje dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”, rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy trening po przerwie urlopowej w Hali CS Politechniki Poznańskiej poprowadził nowy trener Marcin Groć, którego pierwszą decyzją było powierzenie funkcji kapitana zespołu Sandrze Pierzchale. Zespół za tydzień wyjedzie na zgrupowanie do Mielna.

– Nie ukrywam, że byłem strasznie ciekaw tego pierwszego treningu. Nowa grupa i nowy trener – to zawsze nowe wyzwanie. Cieszy fakt, że pracuje z tak zmotywowaną i ambitną grupą. Atmosfera jest bardzo dobra, a wszyscy chyba dobrze wiemy jak ważnym jest ona czynnikiem w siatkarskim rzemiośle. Ciężko coś więcej powiedzieć po pierwszym treningu, ale jestem dobrej myśli i pełen wiary w to, że małymi krokami osiągniemy wszystko to, co sobie wspólnie zaplanowaliśmy. Dziękuję za ciepłe i życzliwe przyjęcie zawodniczkom jak i zarządowi klubu – powiedział po pierwszych zajęciach nowy trener SKF Politechnika Poznańska, Marcin Groć.

Pierwszą decyzją nowego trenera było powierzenie funkcji kapitana zespołu Sandrze Pierzchale, która była nim również w poprzednim sezonie. Funkcję zastępcy kapitana sprawować będzie Paulina Pachurka. W treningu wzięły udział nowe siatkarki: środkowa Patrycja Lalewicz, przyjmująca Urszula Bogacz rozgrywająca Izabela Toczek, które w poprzednim sezonie grały w UKS OPP Kołobrzeg.

W nowym składzie drużyna zaprezentuje się fanom podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Otwarcia Sezonu w piłce siatkowej kobiet, który w dniach 2-3 września odbędzie się w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

Przypomnijmy, że w zbliżającym się sezonie 2017/2018 w rozgrywkach II ligi siatkarki SKF Politechniki Poznańskiej, którym patronuje dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”, będą rywalizować w grupie I z zespołami: UKŻPS COCCODRILLO Kościan, E.Leclerc Orzeł Elbląg, KS Spójnia Stargard, TPS Czarni Słupsk, WTS KDBS Bank Włocławek, KS Murowana Goślina, APS Rumia, Enea PTPS II Piła i SMS Police. Runda zasadnicza II ligi kobiet rozpocznie się 7 października, a zakończyć się najprawdopodobniej 17 marca 2018 roku.

POLECAMY MATERIAŁY (wystarczy kliknąć):

SKF Politechnika Poznańska rozpoczęła przygotowania

Marcin Groć nowym trenerem SKF Politechniki Poznańskiej

SKF Politechnika Poznańska poznała rywali w II lidze

Nasz Głos Poznański nadal z SKF KS Politechnika Poznańska

SKF Politechnika Poznańska w finale Kinder+ Sport

Puchar dla kadetek SKF Politechniki Poznańskiej

Historyczny sukces SKF Politechnika Poznańska

Klub SKF Politechnika Poznańska wspierany jest finansowo przez Wydział Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Tomasz Woźniak, fot. archiwum NGP

Dodaj komentarz