SKF PBS Politechnika Poznańska zaczyna sezon


SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska od derbowego pojedynku z rezerwami Enea Energetyka Poznań rozpocznie nowy sezon II ligi siatkówki kobiet. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 18:30 w Hali Enea Energetyk Poznań przy ul. Grunwaldzkiej 1, a wstęp jest bezpłatny. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Po wszystkich zawirowaniach wracamy nareszcie na boisko II ligi siatkówki kobiet, gdyż wcześniej do sezonu przystąpiły grupy młodzieżowe, które w strukturach naszego klubu funkcjonują z osobnym budżetem, aby mogły się systematycznie rozwijać. Spotkanie z zespołem Enea Energetyk Poznań będzie dla siatkarek SKF PBS Politechnika Poznańska pierwszą okazją do pokazania się na boisku po zawirowaniach w klubie i będziemy chcieli dać z siebie 101 procent. Jednakże mocniej w naszych sercach znajduje się spotkanie z Gedanią Gdańsk, gdzie wreszcie w sobotę zagramy we własnej hali. Liczymy, że na trybunach pojawi się spora ilość naszych kibiców, których wsparcie pomoże nam dopisać sobie pierwsze punkty do ligowej tabeli – mówi Michał Sułkowski ze sztabu SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska.

Polecamy materiał: Poznański Bank Spółdzielczy uratował zespół SKF KS Politechnika Poznańska (wystarczy kliknąć).

Natomiast rezerwy zespołu Enea Energetyk Poznań sezon rozpoczęły od przegranej we własnej hali z rezerwami Pałacu Bydgoszcz 1:3 (12:25, 25:21, 29:31, 21:25), a w 2. kolejce II ligi pauzowały. Natomiast w poprzednim sezonie jesienią SKF Forex Politechnika Poznańska przegrał z Eneą Energetyk II Poznań 2:3 (22:25, 25:22, 21:25, 25:23, 9:15), a spotkanie rewanżowe ponownie zakończyło się zwycięstwem Energetyka.

Derbowy pojedynek pomiędzy zespołem Enea Energetyk II Poznań a SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska zostanie rozegrany w środę, 9 października o godz. 18:30 w Hali Sportowej Enea Energetyk Poznań przy ul. Grunwaldzkiej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Wiadomo, że podopieczne Damiana Gapika kolejne spotkanie o ligowe punkty rozegrają już w sobotę, 12 października o godz. 12:00 z Gedanią Gdańsk w CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 4.

Stałe szkolenie zespołów SKF KS Politechnika Poznańska jest możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Natomiast w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz