SKF KS Poznań mistrzem III ligi siatkówki


Siatkarki SKF KS Poznań wygrały po tie-breakach spotkania z UKS Lis Tuliszków i zostały mistrzem III ligi. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka czeka teraz walka na szczeblu centralnym o awans do II ligi. Najbliższy sprawdzian już 29 kwietnia – 1 maja, a rywalami poznanianek będą Stal Grudziądz i Spójnia Stargard Szczeciński.

SKF KS Poznań - mistrz Wielkopolski 2016

Pierwsze spotkanie pomiędzy SKF KS Poznań a UKS Lis Tuliszków zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Zbigniewa Woźniaka 3:2 (19:25, 25:17, 25:27, 25:20, 15:11). Rewanż w Hali Politechniki Poznańskiej zgromadził w niedzielne popołudnie komplet kibiców, którzy obejrzeli zmienne spotkanie.

Pierwsze dwa sety to rywalizacja zdominowana zespół Zbigniewa Osajdy, który pokonał poznanianki 25:19 i 25:19. Gdy wydawało się, że losy finału są przesądzone to siatkarski SKF KS Poznań nabrały nowej wiary do walki. Niesione dopingiem kibiców ruszyły do ataku i w końcu nastąpiło przełamanie. Wygrana 25:13 dodała im skrzydeł i wygrały kolejną odsłonę 25:17.

Przed tie-breakiem wiadomo już było, że SKF KS Poznań wygrał finał, ale mimo to kibice obejrzeli najbardziej zaciętą partię w całym finale. Drużyna z Tuliszkowa prowadziła 14:13 i 15:14, aby przegrać 17:15 po akcji, którą można by obdzielić kilka spotkań II ligi.

– Wszystkie dziewczyny zasługują na wyróżnienie, ale pełen podziwu jestem dla Łucji Bińczyckiej. Zeszłoroczna kadetka poprowadziła zespół juniorek i III ligi na pozycji rozgrywającej. Dwa razy skręciła nogę a do finału przystąpiła, jako jedyna rozgrywająca z pękniętym palcem prawej ręki. Wielkie podziękowania dla wszystkich zawodniczek, które wylały mnóstwo potu na treningach, rodziców, sympatyków klubu i sztabu trenerskiego – mówił po spotkaniu trener SKF KS Poznań, Zbigniew Woźniak.

Po spotkaniu przy aplauzie zgromadzonych kibiców prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej p. Damian Gapiński w towarzystwie p. Jana Nowaczyńskiego z Zarządu WZPS Poznań udekorowali najlepsze ekipy w sezonie III ligi siatkówki kobiet. SKF KS Poznań tą część sezonu zamknął bilansem: 16 wygranych i 0 porażek. Przypomnijmy, że występy zespołu SKF KS Poznania w rozgrywkach ligowych możliwe są dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań – UKS Lis Tuliszków 3:2 (19:25, 19:25, 25:13, 25:17, 17:15)

Klasyfikacja końcowa III ligi siatkówki kobiet:
1. SKF KS Poznań
2. UKS LIS Tuliszków
3. LUKS Orkan Września
4. GLKS Barycz Janków Przygodzki
5. UKS Śmigiel
6. MKS MDK Trzcianka
7. MUKS Amber Kalisz
8. SPS Słupca
9. UKS Rataje ZSO 4 Poznań
10. UKS ZSMS Poznań II
11. PSPS Libero Pleszew
12. KTPS Konin
13. UKS ZSMS Poznań

Dodaj komentarz