SKF Forex Politechnika Poznańska wygrywa z MKS Truso Elbląg

Drugoligowe siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej wygrały we własnej hali z MKS Truso Elbląg 3:1, a w fazie play-off zmierzą się z UKŻPS Coccodrillo Kościan. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Podopieczne Damiana Gapika po ważnym zwycięstwie nad APS Rumia chciały zakończyć rundę zasadniczą kolejnym zwycięstwem, gdyż w trwającym sezonie ich spotkania często kończyły się tie-breakami. Premierowa odsłona zakończyła się ich pewnym zwycięstwem 25:18. W drugim secie w poznańskim zespole doszło do trzech zmian, gdyż sztab szkoleniowy chciał ogrywać siatkarki, które dotychczas spędzały mniej czasu na ligowych boiskach. Efekt był taki, że set był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną miejscowych 30:28.

Zmienniczki dobrze radziły sobie w kolejnej odsłonie, ale w końcówce inicjatywę przejęły siatkarki MKS Truso Elbląg i wygrały 25:21. Akademiczki w czwartym secie wróciły do podstawowego ustawienia i szybko przejęły kontrolę nad przebiegiem spotkania. Ostatecznie wygrały seta 25:20 i całe spotkanie 3:1.

SKF Forex Politechnika Poznańska – MKS Truso Elbląg 3:1 (25:18, 30:28, 21:25, 25:20)

SKF: Radzewicz, Kohut, Kucner, Halczak, Grzeca, Bogacz, Kwiatek (libero) oraz Koziorowska (libro), Toczek, Czaplińska, Antczak.