Siódmy weekend z kulturą na Starym Rynku przed nami


Od piątku do niedzielnego wieczora w ramach projektu „Kulturalny Stary Rynek” na Starym Rynku w Poznaniu po raz kolejny odbędzie się szereg wydarzeń, których patronem medialnym jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”. W programie m.in. Poznań Street Festival, bajki dla dzieci, koncert Sielskiej czy występ Tomb Quartet. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Siódme spotkanie w ramach projektu „Kulturalny Stary Rynek” rozpocznie się w piątek o godz. 15:30 na płycie Starego Rynku inauguracją  Poznań Street Festival. W każdy piątek sierpnia prezentować się będą uliczne ekipy taneczne, które dzięki głosom publiczności będą mogły zgarnąć co tydzień tysiąc złotych.

– W każdy piątek na ulicach Starego Miasta będą czekać trzy stanowiska z matą do tańczenia i system głosowania (urna). Przy każdym stanowisku dana ekipa będzie miała 2 godziny na prezentowanie swoich umiejętności w dowolnej formie i stylu. Ich zadaniem jest zebrać jak największą ilość widzów, którzy oddadzą na nich głos – wrzucając bilecik (otrzymany od wolontariusza) do urny. Ekipa z największą liczą bilecików wygrywa tysiąc złotych. Każda ekipa taneczna, która zgłosi się do zawodów musi liczyć od 5 do 15 osób – tłumaczy Rafał Wąsowicz z Estrady Poznańskiej.

Natomiast głównym wydarzeniem soboty będzie koncert zespołu Sielska, który o godz. 19:00 rozpocznie się na Scenie na Quadro. Zespół to zwycięzca konkurue CZWÓRKA REGGAE CONTEST organizowanym przez Program 4 Polskiego Radia na OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL. Od tego momentu aktywnie koncertuje na terenie całego, a debiutancka płyta zespołu zdobyła tytuł „Płyty tygodnia” programu 4. Polskiego Radia. Choć projekt wyrósł na scenie reggae’owej, to muzyka zespołu podąża w stronę coraz bardziej alternatywną z dużą domieszką elektroniki. Wartym zaznaczenia jest fakt, że wokalista tworzy również w języku hiszpańskim.

Weekend zakończy koncert kwartetu puzonowego TrombQuartet w niedzielę o godz. 19:00 na Scenie na Quadro. Jest to kwartet puzonowy, w którego skład wchodzą artyści na co dzień współpracujący z prestiżowymi instytucjami muzycznymi m.in. z Orchester Akademie der Berliner Philharmoniker, Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim, a także Akademią Muzyczną w Poznaniu. W programie koncertu znajdą się liczne utwory jazzowe, a także opracowania pięknych przebojów muzyki filmowej. Zabrzmią kompozycje ikon różnych gatunków muzycznych, takich jak John Barry, Wojciech Kilar, George Gershwin, Henry Mancini, Sonny Rollins, Paul Desmond, a nawet Johannes Brahms.

Program projektu „Kulturalny Stary Rynek”:

11 sierpnia, godziny 15:30-19:00, Scena na Quadro/Stary Rynek, Poznań Street Festival

12 sierpnia, godzina 12:30, Scena na Quadro, „Ciocia Jadzia” Teatr Fuzja

12 sierpnia, godzina 17:00, Dziedziniec Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Przystanek poezja – Leśmian po indyjsku – Mandar Purandare, Elżbieta Rojek, Waldemar Rychły

12 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro, Sielska – koncert

13 sierpnia, godzina 12:15, Przed Ratuszem, 13 sierpnia, godzina 12:30, Scena na Quadro, „Odkrywcy” Teatr Fuzja

13 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro, Kwartet puzonowy TrombQuartet – „Kameralny Poznań”

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy!

Dodaj komentarz