Siedem sparingów Lecha Poznań w trakcie przygotowań


W trakcie przygotowań do sezonu 2019/20 Lech Poznań rozegra siedem meczów sparingowych. Sześć z nich zostanie rozegrane w Opalenicy, zaś jedno na głównej płycie Stadionu Poznań.

Pierwsze ze spotkań kontrolnych zaplanowane jest na 19 czerwca. Przeciwnika piłkarzy trenera Dariusza Żurawia poznamy jednak w późniejszym terminie. Cały czas toczą się w tym temacie rozmowy. Trzy dni później (22.06.) także na boisku w Opalenicy Kolejorz zmierzy się z drugoligowym Widzewem Łódź.

W następnym tygodniu przygotowań lechici zagrają z drużynami zagranicznymi. 26 czerwca Lech Poznań podejmie Broendby Kopenhaga, w którym występują Kamil Wilczek oraz doskonale znany z występów przy Bułgarskiej, Paulus Arajuuri. Dzień później sztab szkoleniowy planuje kolejny mecz sparingowy, jednak przeciwnik zostanie ujawniony w późniejszym terminie. To spotkanie zakończy też pierwsze zgrupowanie w Opalenicy.

W przerwie pomiędzy obozami Lech Poznań ma w planach rozegranie jednego sparingu. 6 lipca na głównej płycie Stadionu Poznań przeciwnikiem piłkarzy trenera Dariusza Żurawia będzie wicemistrz Danii, FC Midtjylland. Na drugim zgrupowaniu w Opalenicy sztab szkoleniowy odbędą się jeszcze dwa sparingi. Znamy jednak dopiero jednego przeciwnika. 9 lipca Lech zmierzy się z piątą drużyną Eredivisie, Vitesse Arnhem.

Dodaj komentarz