Siatkarskie derby dla rezerw Enea Energetyka Poznań


Zwycięstwem siatkarek Enea Energetyk Poznań zakończyły się drugoligowe derby stolicy Wielkopolski. Podopieczne Macieja Orlika potrzebowały trzech setów, aby rozbić SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Siatkarki Enei Energetyka Poznań po porażce we własnej hali z rezerwami Pałacu Bydgoszcz bardzo chciały  jak najszybciej zrehabilitować się przed własną publicznością, a poznańskie derby z sąsiadem zza miedzy SKF PBS Politechnika Poznańska były najlepszą okazją ku temu. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a walka toczyła się o każą piłkę i na tablicy długo utrzymywał się remis, ale od stanu 11:11 inicjatywę przejęły siatkarki Energetyka, które odskoczyły na 19:13 i wygrały seta 25:19. Kolejne dwie odsłony również należały do siatkarek Energetyka, które skutecznie wykorzystywały błędy zespołu SKF PBS Politechnika Poznańska i mimo wyrównanych początków setów wygrały całe spotkanie 3:0 (25:18, 25:19, 25:15).

W weekend siatkarki Enei Energetyka Poznań zmierzą się na wyjeździe z zespołem Sokół Moglino, a SKF PBS Politechnika Poznańska podejmuje Gedanię Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godz. 12:00 w Hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 4, a wstęp jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz