Siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska rozbiły lidera II ligi


Drugoligowe siatkarki SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska sprawiły kolejną niespodziankę i wygrały we własnej hali z GKS Wieżyca Stężyca 3:0. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Poznańskie siatkarki bardzo chciały wygrać spotkanie z liderem rozgrywek GKS Wieżyca Stężyca, który jako jedyny zespół II ligi w trudnym dla SKF PBS Politechnika Poznańska okresie nie wykazał zrozumienia i wsparcia. Wieżyca nie zgodziła się na zmianę terminu spotkania 1. kolejki i wygrała spotkanie walkowerem, a inne kluby przełożyły spotkania i nawet wsparły poznanianki materialnie. Brak ducha fair play w zespole z Wieżycy był również widoczny przez cały ich pobyt w stolicy Wielkopolski…

Pierwszy set zdecydowanie należał do podopiecznych Damiana Gapika, które szybko przejęły inicjatywę i wygrały premierową odsłonę 25:16. Drugi set to jeszcze lepsza gra poznanianek, które mimo lepszej gry Wieżycy wygrały 25:21. Rozpędzony zespół SKS PBS Politechnika Poznańska w trzecim secie potwierdził, że ostatnia wygrana z nowym liderem KS Spójnia Stargard w poprzedniej kolejce nie była przypadkowa i rozbiły dotychczasowego lidera 25:18.

SKF PBS Politechnika Poznańska po tym spotkaniu umocnił się na szóstym miejscu w tabeli II ligi, a GKS Wieżyca Stężyca spadł z pozycji lidera na trzecie miejsce. Za tydzień poznanianki zmierzą się w derbach stolicy Wielkopolski z UKS ZSMS Poznań, a 21 grudnia będą podejmować we własnej hali rezerwy Enei Energetyka Poznań.

SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska – GKS Wieżyca Stężyca 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

SKF PBS: Radzewicz, Kohut, Kucner, Halczak, Grzeca, Bogacz, Antczak (libero) oraz Kwiatek (libero), Nowicka, Kozłowska, Trybulska, Klimek, Czaplińska, Karolczyk.

Wyniki spotkań 12. kolejki II ligi siatkówki kobiet:
(sobota, 7 grudnia 2019 roku)
SMS Police – UKŻPS Kościan 1:3 (22:25, 19:25, 26:24, 13:25)
Sokół Mogilno – Spójnia Stargard 1:3 (17:25, 19:25, 25:22, 20:25)
SKF Politechnika Poznańska – Wieżyca Stężyca 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)
Pałac II Bydgoszcz – Energetyk II Poznań 3:0 (25:18, 25:22, 25:14)
Truso Elbląg – Gedania Gdańsk 1:3 (20:25, 17:25, 25:23, 18:25)
UKS ZSMS Poznań – pauzuje

Stałe szkolenie zespołów SKF PBS Politechnika Poznańska jest możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem tytularnym klubu jest Poznański Bank Spółdzielczy, a oficjalnym przewoźnikiem  FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 1. Odpowiedz pisze:

  Tomasz Woźniak opisał prawdę i fakty i widać po tych komentarzach jak boli błąd Pana Michora z przełożeniem meczu.

  Nikt nie wymagał dofinansowania, bo nie oto chodzi chodzi o zasady fair play.

  Tego się w Stężycy musicie niestety wciąż uczyć.

  Zabrać Wam najemną Julię Orzeł z Legionowa i nic na boisku ten zespół sportowo nie znaczy.

  Wstyd dla tej ligi, że tak słaba drużyna(bez Orzeł) jest tak wysoko

 2. patrząc z boku pisze:

  Czy aż tak Zespół z Poznania się boi i wstydzi, że nawet z moderatorem się porozumiał i komentarzy innych nie umieszcza?

 3. patrząc z boku pisze:

  Jak dużo musi być nienawiści ze strony osoby, która napisała ten artykuł jak również i komentarz.
  Klub pokrzywdzony przez los za to, że mecz nie został przełożony. Raz słychać, iż z powodu braku finansów klubu, a raz z braku zawodniczek.
  Szanowni Państwo to nie jest piknik, że można tak sobie przekładać mecz tak jak tylko komu wygodnie.
  Uważacie, że zespół z Poznania pokazał klasę na parkiecie? To faktycznie zobaczcie sobie „zapis video” i dopiero mówicie o zachowaniu drużyny przeciwnej.
  Opisujecie, że: Poznańskie siatkarki bardzo chciały wygrać spotkanie z liderem rozgrywek GKS Wieżyca Stężyca, który jako jedyny zespół II ligi w trudnym dla SKF PBS Politechnika Poznańska okresie nie wykazał zrozumienia i wsparcia”. Czy koszt przejazdu był, aż tak duży, że nie można było pokryć go z własnej kieszeni i uważacie, że to te młode dziewczyny powinny was dofinansować?
  Czyżby zespół z Poznania gdzie średnia wieku to 21,4, aż tak bał się zespołu ze Stężycy gdzie średni wiek to 17?
  Oczywiście rozumiem, że wstyd by było przegrać na własnym parkiecie z młodszymi zawodniczkami i to dlatego zespół z Poznania jak również i ich kibice nie zauważyli u siebie błędów, które daleko odbiegają od zasad i zachowania gry fair play.
  Niech, każdy sam zrobi rachunek sumienia w stosunku do siebie, a nie ocenia innych i ich opisuje.

 4. Odpowiedz pisze:

  Proszę nie wiązać zachowania kibiców Sokoła Mogilno z zachowaniem kibiców zespołu SKF, które jest powszechnie szanowane.

  Tu nie ma racji prawda jest taka, że jeżeli się jednemu klubowi wyraża zgodę na przełożenie, a drugiemu nie to samemu się sobie wystawia świadectwo.

  Dlaczego kluby UKS ZSMS i Enea Energetyk mogły pomóc, a Wy nie?

  Wejście odpowiedzialność za swoje czyny, bo zachowaliście się prowincjonalnie krzywdząc swoją prywatą zespół z Poznania, który na boisku pokazał, że mielibyście w Stężycy zapewne spore problemy.

  Proponowałbym również na podstawie zapisu video zobaczyć zachowanie trenera ze Stężycy taką agresję w sporcie należy stanowczo potępiać.

  Powodzenia obu ekipom

 5. Anonim pisze:

  Wielkie gratulacje dziewczyny. Jednak opisując spotkanie w taki sposób nie jest pokazaniem dobrej strony drużyny z Poznania, tym bardziej że kibice również nie pokazali się z dobrej strony. Każdy ma swoją rację i zdanie, wypada to uszanować i nie ukazywać Steżyczanek w tak złym świetle.

Dodaj komentarz