Sensacyjna wygrana Biofarm Basketu Poznań!

Biofarm Basket Poznań odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i niespodziewanie pokonał predystynowanego do awansu Górnika Wałbrzych. Zacięta rywalizacja przez ponad cztery kwarty zakończyła się sensacyjną wygraną Basketu po dogrywce 83:80.

Wypełnione trybuny hali Cityzen wrzały od emocji już od pierwszych minut spotkania. Zainspirowani środowym zwycięstwem w derbach Wielkopolski, zawodnicy Biofamu przystąpili do gry z wyjątkową agresją i determinacją. Najlepszym tego świadectwem był doskonale wyregulowany celownik Dawida Bręka, który dwukrotnie celnie trafiał „za trzy” w pierwszej kwarcie. Kibice śledzący spotkanie nie mogli narzekać na jakość granej koszykówki, bo jeszcze lepszy z dystansu okazywał się zawodnik Górnika, Damian Pieloch, który w samej pierwszej połowie spotkania trafiał „za trzy” czterokrotnie. Zawodnicy trenera Klozińskiego nie odstępowali lepiej sytuowanych w tabeli zawodników Górnika o krok, wyprzedzając ich nawet w czasie pierwszych dziesięciu minut, kończąc pierwszą kwartę na prowadzeniu 28:27.