Wyjątkowy samolot w Poznaniu (FILM)


Zastanawiasz się, co to za samolot z radarem latał dzisiaj nad Poznaniem? To wyjątkowa maszyna wczesnego ostrzegania i kierowania AWACS, która przyleciała w ramach NATO Tiger Meet, a podczas weekendowego Poznań Air Show będzie otwarta dla zwiedzających.

W tym roku po raz pierwszy w historii NATO Tiger Meet odbywa się w Polsce.
W szkoleniach Sojuszu Północnoatlantyckiego biorą udział 23 eskadry z 14 państw, ponad ziemię wzniesie się 80 statków powietrznych. Jedyną okazją do zobaczenia tych pokazów jest wydarzenie Poznań Air Show 19 i 20 maja. Na terenie poznańskiej Ławicy będzie można też porozmawiać z pilotami oraz zobaczyć samoloty z bliska na wystawie statycznej.

W Polsce szkolenie NATO TIGER MEET odbywa się po raz pierwszy w tym roku,
14-25 maja. Gospodarzem została 31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Swój udział zadeklarowały 23 eskadry z 14 krajów: Włoch, Hiszpanii, Czech, Holandii, Niemiec, Belgii, Węgier, Szwajcarii, Austrii, Francji, Wielkie Brytanii, Grecji oraz oczywiście Polski. Według MON to największe przedsięwzięcie Polskich Sił Powietrznych w 2018 roku, ogromnie prestiżowe dla całych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz